Tato žena karton od vajec už nikdy nevyhodí. Přišla na unikátní způsobe jejich zajímavého využití. Nyní se s ním podělí i s vámi. Co udělat a k čemu to bude? Zjistěte to

Aby vejce vydržely přepravu, jsou dnes umísťovány do speciálních kartonů. Ty v minulosti využívaly třeba hudební kapely ve svých zkušebnách, a to kvůli akustice. Dnes se zde už používají moderní materiály a tak to vypadá, že kartony od vajec žádné konkrétní využití mít nebudou. To ale není až tak úplně pravda, jelikož žena z našeho článku má zajímavý nápad, co s nimi udělat. Nyní se rozhodla se o svůj nápad podělit. A to znamená, že karton již vyhazovat nebudete muset.

K čemu můžete kartony od vajec použít?

Většina z nás je bere jenom jako praktickou věc, která pomůže k tomu, aby byla vejce skutečně ochráněna. Pravdou ale je, že kartony od vajec se dají dále používat a rozhodně není nutné je vyhazovat. A jak se dají využít? Je možné z nich vytvořit celkem zajímavou dekoraci. Nejenom, že zbytečně neplníte popelnice odpadem, ale také si doma zdarma vylepšíte svůj domov dekorací, která je velmi pěkná.

Co budete potřebovat? Hlavní věc je jasná. A co dále?

Co budete potřebovat jako onu základní věc, to nemusíme připomínat. Jedná se o kartony od vajec. Je vhodné zvolit spíše ty větší, které jsou na 30 vajec. Zároveň ale není problémem používat také ty menší, které jsou na 10 nebo také na 6 vajec. I ty jsou k tomuto účelu jako stvořené. Dále je vhodné mít k dispozici ještě tyto konkrétní věci:

Čtěte také: Víte, co se stane s Vaším tělem, když zkonzumujete přes 1 kg celeru? Jde o skutečný zázrak z přírodní lékárny!

  • Horkou vodu
  • Sádru
  • Plastový kbelík
  • Tmel
  • Akrylovou barvu

Aby se výsledek skutečně podařil tak, jak má, je dobré mít po ruce ještě nějaké náčiní, bez kterého se také neobejdete. Jedná se o pravítko a fixu, dále o plastovou folii, ale také o kartáč a špachtli. I když je počet věcí celkem velký, jsou zcela běžné a v rodinném domě dostupné. A až uvidíte výsledek, budete rádi, že jste se touto cestou vydali.

Co udělat jako první? Smíchejte karton s vodou

Co je první krok, který je nutné absolvovat? Je třeba nejprve kartony od vajec natrhat a následně je třeba je také vhodit do kýble. Potom si vezměte horkou vodou a tou vše zalijte. Třeba přímo z rychlovarné konvice. Takto nechte vše po několik hodin odpočívat. Vaším cílem je totiž to, aby se karton dostatečně rozmočil. K tomu za pár hodin již dojde. Průběžně doporučujeme promíchávat, čímž docílíte toho, aby se voda dostala opravdu všude, kam se dostat má.

Začněte přidávat sádru a vytvořte hustší směs

Po několika hodinách můžete začít s přidáváním sádry. Tu přidávejte spíše méně a průběžně míchejte, abyste dostali hustší konzistenci. Pokud to se sádrou přeženete, nemusíte zoufat, jelikož vše se dá samozřejmě ještě zachránit využitím další vody. Jakmile jste se strukturou a konzistencí směsi spokojeni, již můžete pokračovat dále.

Začněte s vytvářením cihliček

Mějte na paměti, že sádra dokáže celkem rychle tuhnout, proto je na místě myslet na to, že je třeba neotálet. Jakmile je vše připraveno, již se můžete pomalu ale jistě pustit k tomu, že začnete vytvářet jednotlivé cihličky. Ty vytvarujte do požadovaného vzhledu a pokud se na nich vytvoří přebytečná tekutina, odsajte ji pomocí papírových utěrek. Následně je třeba cihličky nechat zatuhnout a vyschnout. To by mělo trvat zhruba 3 – 4 hodiny. Po této fázi vezmete tmel, který naředíte podle potřeby a na každou cihličku ho následně nanesete.

Následuje už jenom samotné dokončení

Cihly z kartonů od vajec už pomalu dostávají svůj zajímavý finální tvar. Jakmile je tmel na svém místě, už musíte nechat každou cihlu dostatečně proschnout. Je dobré je sušit venku nebo na dobře větraném místě, a to po dobu nejméně 12 hodin, když je hotová, už jí můžete dát požadovaný barevný odstín. Zde se vaší fantazii meze nekladou. Vezměte libovolné akrylátové barvy a cihličky natřete. Poté je opět nechte zaschnout a vše je hotovo. Unikátní dekorace, vytvořené v podstatě z odpadu, jsou tu.

Kam s nimi? Je to na vás

Je jenom na vás, jak cihličky využijete. Je jasné, že mezi nejpopulárnější možnost patří obložení vašich zdí, nebo třeba obložení dveří, nebo dalších prostorů ve vašem interiéru. Uvidíte, že jim dáte mnohem zajímavější nádech, než mají nyní.