David Hampl
29 března, 2019

Měla to být cesta po dálnici jako každá jiná. Johanna Jacobssonová jela autem ze svým synem po jedné ze švédských dálnic. Vypadalo to, že to bude jedna z běžných cest, kterých již v minulosti absolvovala více než dost. Jak se ale ukázalo, byla to cesta, která je zcela jiné. Uvědomila si, že něco není v pořádku. A to hlavně pro gestikulaci ostatních, kteří ji dávali najevo, že musí zastavit. Co se vlastně stalo?

Řidiči kolem ní dělali něco, co nechápala

Jela tak, jako vždycky. Najednou ale došlo k tomu, že se vozy kolem ní začaly chovat opravdu nestandardně. Někteří řidiči na ni gestikulovali, ať zastaví. To ale bylo ještě v pořádku. Do toho se přidalo několik dalších, kteří se rozhodli její vozidlo doslova obklíčit. Je jasné, že v toto chvíli měla žena obrovský strach. Snažila se situaci zvládat a pověřila svého syna tím, ať raději zavolá policii. To také udělal. Žena zatím sledovala vozy okolo, které jí postupně obkličovali a snažili se jí zastavit. Proč a co se vlastně stalo?

Žena měla skutečně velký strach

Vše vypadalo velmi děsivě. Auta ostatních řidičů byla zleva, byla zprava a byla také před ní. A postupně se snažila o to, aby žena snižovala svou rychlost a aby se svým vozem směřovala ke krajnici. Byla velmi vystrašená a nevěděla, co se děje. O proto její syn ihned volal policii. Ta je instruovala, že pokud je to možné, ať nezastavuje a snaží se jet dále. A pokud už bude zastavení nevyhnutelné, ať se ve svém voze zamkne. A na místo vyslala hlídky. Toto ženu pochopitelně vystrašilo ještě více a měla opravdu velký strach o svůj život.

Byla donucena zastavit a lidí z vozu začali vystupovat

Nakonec nebylo vyhnutí a žena musela zastavit, jelikož jí k tomu vozy kolem ní prostě donutily. Dbala na pokyny policie a zamkla se ve voze. V tu chvíli se k jejímu autu blížili muži z vozů, které ji obklíčili. Ukazovali jí, že se musí odemknout a že ji musí pomoci a něco jí říci. Žena se však nedala a zůstala v autě zamčená. Nejednou se z dálky začaly ozývat policejní majáky. Muži rychle nasedli do svých vozů a ujížděli. Mnoho policejních vozů je začalo pronásledovat. Jeden však zastavil přímo u ženina auta, aby jí pomohl.

Co jí policie řekla?

Bylo to skutečně šokující. Policista, která na místě zasahoval ženě řekl, že si svým jednáním dost možná zachránila život. Muži ve vozech patřili ke gangu obchodníků s bílým masem. A takto se snaží lovit své oběti. Žena by tak skončila v jejich rukou a byla by donucena k prostituci a později by byla zabita. To stejné by se stalo jejímu synovi.

Díky tomu, že hned nezastavila a že se poté zamknula v autě si zachránila život. Hrála totiž o čas. Naštěstí na místo policie dorazila v čas. Tedy v pravou chvíli a mohla ihned zareagovat. Nakonec se jí díky nasazení mnoha vozů i vrtulníku povedlo celý gang postupně pochytat. Žena byla ráda, že se nestala obětí.

Varování pro ostatní

Jak žena, tak i policie varuje ostatní. Pokud se vám na dálnici stane něco podobného, rozhodně nejde o věc, která by byla naprosto běžná. Právě naopak. Je na místě snažit se nezastavovat, je na místě se zamknout a samozřejmě je třeba také ihned volat policii. Jedině tak bude zajištěno, že se vám opravdu nic nestane.

Sdílejte článek