Tato žena sbírala dřevěná prkna z ulice a začala z nich vyrábět přenádherný nábytek. Nevěříte? Objednávky se jí hrnou tak, že nestíhá vyrábět!

 

Pokud jste si dosud mysleli, že staré desky se dají použít jen na topení v krbu, či v peci, mýlili jste se. Tato mladá žena se do dřeva zamilovala ještě dříve a svou vášeň se rozhodla přetavit do hmatatelných kousků.
Techniku ​​patchwork můžeme velmi zjednodušeně pojmenovat jako sešívání, překládání a spojování různobarevných a různě vzorovaných látek do sebe. Ani my sami jsme nevěřili, jak se to dá udělat s dřevem! Svou práci prezentovala zpočátku na osobním blogu, kde věšela fotky toho, co ze dřeva vytvořila. Její dřevěné dekorace a nábytek vyvolaly takový ohlas, že dnes se jí hrnou nabídky jedna radost. Ukážeme Vám, jaké výtvory dokáže talentovaná absolventka Pratt Institute v New Yorku.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Když se spojí příjemné s užitečným

Začalo to obyčejným experimentem jedno léto. Tehdy ještě mladá Američanka netušila, jaký šílenství svými výrobky vyrobí. Sbírala staré desky, které skladovala, řezala na stejnou délku. Z toho, co jí zůstalo vyráběla nápadité dřevěné rámy na fotky a jiné drobnosti. Její díla byla nápaditá, originální a poznamenaná autorstvím.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Výsledky, kterých později dosáhla, se dají shrnout jen do jednoho slova – úžas. Když přišla zima, začala se umělkyně nudit a z dlouhé chvíle začala spojovat dřeva do mozaiky. Výsledek byl fascinující i pro samotnou autorku. Jako první vyrobila konferenční stolek, který okamžitě prodala.
„Ve své práci jsem byla do značné míry ovlivněna jižanským původem svých rodičů“, říká. Alabama, odkud pochází, je známá výrobou nádherných dek s lidovými motivy. Ty inspirovaly i umělkyni a do svých mozaikových dřevěných výtvorů začala vkládat i prvky umění. Techniku ​​patchwork známe i dnes asi všichni. Jde o tzv. textilní mozaiku a mnoho žen si vyrábí patchworkové polštářky, deky, ubrusy. No se dřevem to jde hůře. Podívejte se na nejkrásnější výrobky ze dřeva, které v sobě nesou neuvěřitelné kouzlo.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Dřevo je materiál, který dokáže vytvořit teplo domova jako žádný jiný. Kácení lesů, abychom si domů mohli donést z obchodů nábytku nejednou i pochybné kvality. Proč neinvestovat do originálních kousků, které jsou vyrobeny pouze z toho dřeva, které sklidíme ze země? Dali byste si říct a pořídili byste si něco podobné domů?