David Hampl
25 června, 2019

Zoo je prostředí, které k fotkám přímo svádí. Vždyť kdo by nechtěl pěknou fotku se zvířetem, které bychom normálně potkali jedině v divoké přírodě. Tahle těhotná žena se rozhodla přes sklo vyfotit s nádherným tygrem – ten ale projevil mnohem větší, zájem, než všichni čekali.

Zážitek ze Zoologické zahrady

Hlavním zvířecím hrdinou tohoto příběhu je tygr ze Zoologické zahrady Potawotimy v amerického státu Indiana. Zrovna tuhle Zoo a tohohle tygra navštívila těhotná Brittany se svými přáteli. Brittany si svůj výlet užívala a chtěla si na něj odnést i památku v podobě pořízené fotografie.

Za svého fotografického partnera si vybrala právě tygra. Sedla si na zídku před sklem a snažila se zachytit sníme, na kterém by byla s tygrem hezky vidět. Tygr se ale najednou začal chovat trochu podivně – nejen, že za ženou trpěli stál, ale zdálo se, že nemůže pustit z očí její těhotenské břicho, ve kterém se skrýval nový život.

Tygr a jeho záměry

Tygr se natolik soustředil na ženino břicho, že ji i její přátele nemohlo nenapadnout, jestli tygr náhodou necítí, že je žena těhotná. Je to dost dobře možné, tygři totiž mají:

  • Výborný čich
  • Výborný sluch
  • Výbornou intuici

Je tety dobře možné, že tygr ženino těhotenství vycítil – ať už jakkoliv. Každopádně ale nestalo nic špatného – tento tygr má zcela očividně těhotné ženy velice rád. Je to krásně vidět na videu, která z této události vzešlo.

Pohlazení tygra

Ve chvíli, kdy se totiž žena k tygrovi otočila čelem, se k ní tygr pokusil ještě více přiblížit – oči stále zafixované na její břicho. Nechtěl jí ale ani v nejmenším ublížit – z videa je jasně vidět. Že jediné, co si přeje, je opřít si hlavu o ženino břicho a pohladit jej.

Reakce této šelmy je naprosto jedinečné. Přestože jde o dojemnou scénu, která člověka zahřeje u srdce, je ale více než dobře, že ženu a tygra dělilo ochranné sklo.

V poslední době se totiž množí případy, kdy neukáznění návštěvníci Zoologických zahrad neobezřetně vstupují do zvířecích výběhů a zapříčiní tak buďto svoji smrt – nebo zabití vzácného zvířete. Bohužel velice často ale obojí.

Opatrnost nade vše

Není to ale jenom záležitost poslední doby. V Praze se například v roce 1996 odehrál případ, kdy opilý student dostal nápad vykoupat se pražskému tygrovi v bazénku ve výběhu. Tento neuvážený čin ho stál jeho mladý život. Tygr, který má mladého muže na svědomí, se jmenoval Ligar a zemřel v roce 2004.

Svůj zážitek s tygrem má i devětadvacetiletá žena ze Slovenska. Ta v na konci dnešního dubna velmi podcenila zásady vlastní bezpečnosti v soukromé Zoologické zahradě na severu Slovenska. Žena prostrčila ruku pletivem do prostoru tygrova výběhu a tygr na nic nečekal a do její natažené ruky se zakousl. Okamžitě byla převezena do nemocnice, kde se hned konala operace. Žena chtěla nebezpečnou šelmu přes plot pohladit – ale očividně ne všichni tygři jsou tak hodní, jako je tygr ze Zoologické zahrady v Indianě.

Dalším nedávným případem je smrt muže na Vsetínsku, který tygra choval bez potřebných povolení. Nejen, že byl zmařen lidský život, ale aby se k tělu chovatele mohli policisté dostat, byly usmrcena i vzácná zvířata (dva tygři).

Není tygr jako tygr

Tygr je největší kočkovitou šelmu, kterou můžete potkat. Nevyplatí se s ním pouštět do křížku – jejich lovící schopnosti jsou výborné. Tygři ale i tak patří mezi ohrožené druhy – jejich výskyt ve volné přírodě stále klesá.

Mezi nejznámější druhy patří:

  • Tygr ussurijský
  • Tygr čínský
  • Tygr indický
  • Tygr indočínský

Velmi oblíbení jsou bílí tygři v české Zoologické zahradě v Liberci. Ta už ale neplánuje v chovu pokračovat a stávající bílí tygři jsou v této ZOO ponecháni, aby zde v klidu dožili. Proti tomuto rozhodnutí byla v roce 2018 vedena petice. Pokud je ale chcete vidět, doporučujeme návštěvu této ZOO neodkládat.

Sdílejte článek