Tato žena si svou postel posypala klasickou jedlou sodou. To stejné doporučuje každému – i vám. Proč byste to měli dělat a jaký to bude mít přínos na váš spánek? Je to až k neuvěření!

Dnešní svět je plný nejrůznějších nápadů, které mohou pomoci v každodenních činnostech. Zejména při domácích pracích se hodí jakákoliv dobrá rada či nápad. Jedním takovým je i dnešní rada, která se týká především postele a ložního prádla. V posteli trávíme velkou část svého života, a proto bychom ji měli udržovat čistou a voňavou. Pravidelným používáním se však postel postupně ničí a ložní prádlo špiní a ztrácí na kvalitě. Především ložní matrace je na tom opravdu nejhůře. Ovšem nápad nebo způsob, který používá jedna žena na očistu matrace je neuvěřitelný, a dokáže její životnost mnohonásobně prodloužit. Jakmile zjistíte, co žena udělá se svojí postelí, s největší pravděpodobností začnete dělat totéž. Pozorně čtěte a žasněte.

Ukládání nečistot do matrace

Jak už jsme psali v úvodu, postel se všemi svými komponenty je jedna z nejpoužívanějších věcí našeho života vůbec. Během používání se především do ložní matrace uloží značné množství nečistot, které pak na nás samozřejmě působí, aniž si to uvědomujeme. Mezi nejčastější složky, které se v matraci za léta používání nashromáždí, patří:

  • akumulace nečistot a špíny
  • a nejrůznější patogenní mikroorganismy

Především patogenní organismy mohou mít na naše zdraví velmi neblahý vliv. Pokud se totiž matrace pravidelně nečistí, mikroorganismy se začnou rozmnožovat a za nějakou dobu už bude horší se jich zbavit.

Čtěte také: Do velkého květináče dala fólii, zeminu a naplnila ho vodou. Vytvořila tak nejkrásnější zahradní dekoraci, kterou budete chtít také!

Výměna ložního prádla nestačí

Možná si řeknete, že v takovém případě by stačilo jen vyměnit ložní prádlo, ale kdepak. Právě ložní prádlo je hlavním vstupem nejrůznějších faktorů do matrace, a ty pak způsobují nečistoty a šíření mikroorganismů. Mezi hlavní faktory, které přes ložní prádlo vstupují rozhodně patří:

  • prach, pot
  • vlasy, kousky odumřelé pokožky či jiné tělesné tkáně
  • tělní tekutiny

A právě toto všechno, a mnoho dalšího, způsobuje v matraci vznik a šíření už uváděných nejrůznějších organismů, mezi které patří roztoči a celé spektrum bakterií. A jak už jsme psali výše, vše to může mít velmi negativní vliv nejen na zdraví naše, ale tak na zdraví našich blízkých.

Jde to i bez chemických prostředků

Je tedy jen v našem vlastním zájmu, abychom si udržovali ložní matrace čisté. Nejen, že se zbavíme nečistot, ale také se nám na nich bude dobře spát, odpočívat a dělat mnoho zajímavých věcí. Způsobů, jak matrace čistit, je samozřejmě velké množství. V převážné většině případech je na to ovšem potřeba nejrůznějších chemických prostředků, které ne vždy mohou dobře působit na naše zdraví. Navíc sama matrace se tím může lehce poškozovat. My tu pro Vás však máme metodu, jak účinně matraci čistit, aniž byste museli chemické prostředky použít.

V hlavní roli soda

Jste zvědaví, co na čistění matrace účinně zabírá a pomůže to úspěšně eliminovat veškeré nečistoty? Možná tomu nebudete věřit, ale stačí k tomu obyčejná bikarbonová soda. Díky sodě bezpečně a účinně dezinfikujete matraci, čímž se její životnost rapidně prodlouží.

Soda je přírodní látka, která je na odstraňování bakterií a roztočů účinným nástrojem. Navíc je k dostání téměř v jakémkoliv obchodě za pohodovou cenu, takže si nemusíte lámat hlavu s drahými prostředky.

Pojďme dezinfikovat

K vyčištění a dezinfikování matrace pomocí sody je potřeba zvolit vhodný postup. Podrobně Vám ho nyní popíšeme. Postup je tedy následující.

Pomocí vysavače důkladně vyluxujte celou matraci, včetně bočních a spodních částí. Následně rozsypte po matraci sodu bikarbonu pomocí kuchyňského sítka. Jakmile sodu rozsypete, nechte ji několik hodin působit a pak ji patrně vysavačem vysajte. Můžete ji také v matraci nechat, ale to záleží na tom, zda Vám to vadí či ne. Nakonec je potřeba matraci trochu osvěžit, proto si do rozprašovače s vodou přidejte pár kapek oblíbeného vonného esenciálního oleje, a matraci tím postříkejte. To je celé. Budete-li tento postup provádět aspoň jednou do měsíce, brzy zjistíte, že Vaše matrace je čistá a svěží.