Tato žena ukázala své dvě tváře. Schopnost jíst tak, že dosáhla váhy neuvěřitelných 350 kilogramů. A poté silnou vůli, díky které dokázala enormně zhubnout. Co jí motivovalo? Byly to slova lékařů o její možné smrti -
Menu

Tato žena ukázala své dvě tváře. Schopnost jíst tak, že dosáhla váhy neuvěřitelných 350 kilogramů. A poté silnou vůli, díky které dokázala enormně zhubnout. Co jí motivovalo? Byly to slova lékařů o její možné smrti

Že mají lidé nadváhu, to není zase až tak neobvyklé. Statistiky ukazují, že populace celkem výrazně tloustne. Co ale už neobvyklé je, to jsou stavy kdy někdo jí stále a jeho váha roste a roste. A to je příklad i této ženy. Ta své přejídání nechtěla nijak zastavit a vše dospělo až do stavu, kdy vážila neuvěřitelných 350 kilometrů. Tato morbidní obezita se negativně podepisovala na jejím vzhledu, ale i zdraví, stejně jako na normálním fungování. Přesto dokázala něco, co si zaslouží obdiv.

Sdělení lékařů bylo opravdu kruté

Samotná žena si byla vědoma toho, že její nadváha přináší mnohé zdravotní problémy. Na to jí stále upozorňovali lékaři. Nedávala tomu ale nijak velkou váhu a stále jedla a jedna. Až dosáhla oné kritické váhy 350 kilogramů. Po posledním vyšetření přišli lékaři s poměrně jasným a krutým verdiktem. Už to nejsou jenom zvýšená zdravotní rizika. Už jde o život. Pokud žena na této váze setrvá, těžko se dožije většího věku, než je 30 let. A to ženu šokovalo opravdu hodně. Rozhodla se proto, že se svým tělem musí něco udělat.

Ohrožení na životě přitom nebylo to jediné, co ženu trápilo. Jelikož vážila neověřitelných 350 kilogramů, bylo pro ni velmi těžké i to, udržet se na nohou. Když měla stát v kuse více než 5 minu, způsobovalo ji to ohromnou bolest. Nezvládala ani dojít do sprchy nebo na toaletu. A tak se uchýlila hlavně do své postele, odkud svůj život začala žít. A i s tím se rozhodla skoncovat jednou pro vždy.

Nadváhu měla i dříve

Nutno říci, že nadváhu žena měla dlouhodobě. Už na střední škole vážila okolo 200 kilogramů. To ale stále zvládala a žila poměrně normální život. Také si našla partnera, se kterým zplodila zdravého chlapečka. Právě u něho si začala uvědomovat, že pro něho není plnohodnotnou matkou, ale spíše kusem tuku v posteli. Nemůže s ním podnikat běžné věci, jako je tomu u ostatních rodin. I to ji motivovalo k tomu, že nesmí čekat a musí se pustit do boje se svou vahou.

Odborná pomoc byla v tomto případě nezbytná

Bylo jasné, že se bez odborné pomoci nemůže obejít. A tak si našla specialistu, který se věnuje právě extrémně obézním lidem. Ten když ji viděl jenom potvrdil obavy ostatních lékařů o tom, že se nemusí dožít třiceti let. Zároveň ale dodal, že cesta k nižší váze tu je a stačí, když bude mít silnou vůli. Kromě svých postupů navrhl specialista také konzultaci s terapeutem, jelikož na ženě bylo vidět, jak je kvůli své váze v depresím. A právě ty řeší opět jídlem. Byl to začarovaný kruh, který bylo nutné zašít postupně narušovat.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
ZE ŽIVOTA

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Stává se vám někdy, že zahlédnete něco, co byste rozhodně nečekali? Celý den se vám najednou změní tím nenadálým překvapením?…
ZE ŽIVOTA

Pokud do 15 vteřin najdete odlišný symbol, máte opravdu skvělý…

Máte rádi optické iluze a hádanky? Rádi si s nimi lámete hlavu a chcete na ně přijít stůj co stůj? Pokud…
ZE ŽIVOTA

Pouze pár lidí dokáže na tomto obrázku najít všechny kočky,…

Máte rádi optické iluze a hádanky? Rádi si s nimi lámete hlavu a chcete na ně přijít stůj co stůj? Pokud…
ZE ŽIVOTA

Sestra riskovala a porušila pravidla nemocnice. Díky tomuto činu zachránila…

Nově narozené dítě je radost, na kterou čeká mnoho rodičů. Dlouhé období těhotenství a očekávání je u konce a na…
ZE ŽIVOTA

Řekl své ženě, že ji podvádí, protože je tlustá. V…

Obezita je v dnešní době velmi rozšířená a postihuje čím dál více lidí. Smutné na tom je, že postihuje čím dál…
ZE ŽIVOTA

Našla poznámku na obojku vyčerpaného, opuštěného psa, ale nečekala v…

Této ženě se skutečně přihodil velmi zajímavý příběh. Představte si, že žijete v domě a jednoho dne se na vaší zahradě…