Tato žena ukázala své dvě tváře. Schopnost jíst tak, že dosáhla váhy neuvěřitelných 350 kilogramů. A poté silnou vůli, díky které dokázala enormně zhubnout. Co jí motivovalo? Byly to slova lékařů o její možné smrti

Že mají lidé nadváhu, to není zase až tak neobvyklé. Statistiky ukazují, že populace celkem výrazně tloustne. Co ale už neobvyklé je, to jsou stavy kdy někdo jí stále a jeho váha roste a roste. A to je příklad i této ženy. Ta své přejídání nechtěla nijak zastavit a vše dospělo až do stavu, kdy vážila neuvěřitelných 350 kilometrů. Tato morbidní obezita se negativně podepisovala na jejím vzhledu, ale i zdraví, stejně jako na normálním fungování. Přesto dokázala něco, co si zaslouží obdiv.

Sdělení lékařů bylo opravdu kruté

Samotná žena si byla vědoma toho, že její nadváha přináší mnohé zdravotní problémy. Na to jí stále upozorňovali lékaři. Nedávala tomu ale nijak velkou váhu a stále jedla a jedna. Až dosáhla oné kritické váhy 350 kilogramů. Po posledním vyšetření přišli lékaři s poměrně jasným a krutým verdiktem. Už to nejsou jenom zvýšená zdravotní rizika. Už jde o život. Pokud žena na této váze setrvá, těžko se dožije většího věku, než je 30 let. A to ženu šokovalo opravdu hodně. Rozhodla se proto, že se svým tělem musí něco udělat.

Ohrožení na životě přitom nebylo to jediné, co ženu trápilo. Jelikož vážila neověřitelných 350 kilogramů, bylo pro ni velmi těžké i to, udržet se na nohou. Když měla stát v kuse více než 5 minu, způsobovalo ji to ohromnou bolest. Nezvládala ani dojít do sprchy nebo na toaletu. A tak se uchýlila hlavně do své postele, odkud svůj život začala žít. A i s tím se rozhodla skoncovat jednou pro vždy.

Čtěte také: Trápí vás štítná žláza? Stačí jediná ingredience a vaše problémy mohou zmizet!

Nadváhu měla i dříve

Nutno říci, že nadváhu žena měla dlouhodobě. Už na střední škole vážila okolo 200 kilogramů. To ale stále zvládala a žila poměrně normální život. Také si našla partnera, se kterým zplodila zdravého chlapečka. Právě u něho si začala uvědomovat, že pro něho není plnohodnotnou matkou, ale spíše kusem tuku v posteli. Nemůže s ním podnikat běžné věci, jako je tomu u ostatních rodin. I to ji motivovalo k tomu, že nesmí čekat a musí se pustit do boje se svou vahou.

Odborná pomoc byla v tomto případě nezbytná

Bylo jasné, že se bez odborné pomoci nemůže obejít. A tak si našla specialistu, který se věnuje právě extrémně obézním lidem. Ten když ji viděl jenom potvrdil obavy ostatních lékařů o tom, že se nemusí dožít třiceti let. Zároveň ale dodal, že cesta k nižší váze tu je a stačí, když bude mít silnou vůli. Kromě svých postupů navrhl specialista také konzultaci s terapeutem, jelikož na ženě bylo vidět, jak je kvůli své váze v depresím. A právě ty řeší opět jídlem. Byl to začarovaný kruh, který bylo nutné zašít postupně narušovat.

Snaha se vyplatila a žena hubla!

Jak kvůli svému synkovi, tak pro strach ze smrti se žena rozhodla, že vytrvá a že bude chtít zhubnout. A ukázalo se, že se jí to také povedlo. Za celý rok tvrdé dřiny a snahy dokázala redukovat svou váhu o více než polovinu. A to na pouhých 125 kilogramů. Někdo sice bude namítat, že je to stále obezita, ale pravdou je, že žena před tím vážila celých 350 kilo. Pokrok to je znatelný.

Nejenom, že mizí její přebytečné kilogramy. Zapomínat nelze ani na to, jak se jí povedlo omládnout. A také se již mohla navrátit do běžného života. Už zcela bez problémů funguje, věnuje se rodině a svému synkovi, chodí na procházky a našla si také práci. A tím, že má váhu 125 kg to pro ní rozhodně nekončí. V hubnutí chce vytrvat a tak stále drží dietu. Uvědomila si, že chce být nejenom krásná, ale také zdravá. Držme jí palce!