David Hampl
26 října, 2019

Když žena otěhotní, je to velmi důležitá událost. A také radostná. Následujících 9 měsíců sice nemusí být vždy ideálních, ale když se malé miminko narodí, je to zázrak. A velký důvod k radosti. I takto nějak začíná příběh ženy, které když se dozvěděla o těhotenství, tak byla doslova štěstím bez sebe. Těšila se na to, jak bude vychovávat svého potomka a jak si spolu užijí spoustu legrace.

Porod byl bez komplikací

Když se blížil termín porodu, měla nastávající maminka pochopitelně obavy. Nakonec se ukázalo, že jsou zbytečné. Porod proběhl naprosto bez komplikací a vše klaplo, jak mělo. Porod byl celkem rychlý, byl také nenáročný a děťátko se narodilo zcela zdravé. V tu chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo za pár dní zemřít. Bohužel se to stalo a matka si to dodnes vyčítá. Byla však silná a před stejnou chybou varuje ostatní maminky.

Nezkušenost s kojením

Matka věděla, že své dítě musí kojit. Bohužel jako prvorodička nevěděla, co vše se při kojení děje, co vše se má cítit a zda vše probíhá tak, jak by probíhat mělo. A to byl kámen úrazu. Celou dobu si žena myslela, že své dítě kojí. Pravidelně ho přikládala k prsu a říkala si, že je vše v pořádku. Jak se později dozvěděla, nebylo to tak. Ke kojení nedocházelo, a to bylo onou osudovou chybou, která může postihnout každou ženu, která rodí poprvé.

Smrt novorozence

Když zjistila, že je její děťátko mrtvé, propadla panice. Zavolala sanitku, ale lékař již nedokázal pomoci. Když se následně dozvěděla příčinu smrti, byla pochopitelně šokována. Byla to kombinace dehydratace a nedostatku výživy. Její děťátko mateřské mléko vůbec nepilo. Proto nemělo jedinou šanci přežít. V tu chvíli byla žena na pokraji zhroucení a chtěla svůj život ukončit. K tomu naštěstí nedošlo. Ukázala svou sílu a svým příběhem se rozhodla varovat ostatní maminky, které čekají své první děťátko. Sice se jí stalo něco hrozného, ale dost možná to může pomoci zachránit mnoho jiných životů.

Sdílejte článek