Tato znamení na těle mohou signalizovat rakovinu prsu. Rozhodně nejsou běžná a žádná žena by je neměla nikdy podceňovat.

O rakovině prsu jste určitě už všichni slyšeli. Jde o velkého a nebezpečného zabijáka, kterého se bojí ženy na celém světě. Ročně si tento zdravotní zabiják bere tisíce lidských životů a zbavuje svět krásných stvoření, kterými ženy rozhodně jsou. Je proto nutné umět potenciální rakovinu včas rozpoznat a začít podle toho jednat. Když se totiž rakovina samotná projeví, je většinou na záchranu už pozdě, a proto je potřeba umět tomu zabránit včas. K tomu by vám mohly pomoci příznaky, jejichž seznam jsme si pro vás dnes připravili.

Krutý zabiják

Rakovina prsu postihuje miliony žen na celém světě a bohužel umí končit špatně. Pokud ženy na toto kruté onemocnění nepřijdou včas, může to napáchat velké škody. Z toho důvodu je dobré znát příznaky, které mohou signalizovat, že se rakovina prsu blíží. Mnoho žen ovšem varovné příznaky nebere vážně a nevěnuje jim dostatečnou pozornost, což je velká chyba. Příznaků je celá řada, ale my se dnes podíváme na nejčastější z nich.

Ztráta hmotnosti nebo průjem

Prvním příznakem může být náhlá ztráta hmotnosti. Pokud se vám normálně nestává, že byste ztráceli na váze a zničehonic ztratíte během jednoho týdne několik kilogramů, může jít o poměrně častý příznak rakoviny prsu.

Čtěte také: Špatné návyky, které Vám tak akorát užírají energii! Zde je návod, jak s nimi skončit!

Průjem nebo zácpa není nic neobvyklého, ale pokud je normálně nemáte a zničehonic se u vás začnou vyskytovat, a ještě k tomu vypadají dosti zvláštně, může jít o příznak nejen rakoviny prsu, ale také rakoviny tlustého střeva.

Horečka a trvalý kašel

Vysoká horečka způsobená infekcí je příznakem, který je velmi nebezpečný. Pokud budete mít vysokou horečku po dobu několika dní, může to znamenat, že má vaše tělo oslabený imunitní systém.

Trápí-li vás silný kašel, kterého se nemůžete už nějakou dobu zbavit, měli byste zpozornět. Je-li navíc doprovázen krví, měli byste se rozhodně poradit s lékařem. Může to znamenat nejen příznak rakoviny prsu, ale také rakovinu plic.

Bolesti, krvácení a další

Nevysvětlitelná bolest na těle je určitě nepříjemná. Pokud vás nevysvětlitelně bolí břicho, záda, končetiny nebo jiná část, určitě se poraďte s lékařem.

Krvavá stolice je problém, který může značit rakovinu tlustého střeva nebo konečníku. Krvavá moc může vést k rakovině prostaty nebo děložního čípku, a únik krve z prsu může značit rakovinu prsu.

 K dalším příznakům patří silný pocit únavy, špatně se hojící rány na těla nebo zvláštní hrudky na těle, které tam rozhodně nemají, co dělat. Vždy je proto dobré kontaktovat lékaře.