David Hampl
11 ledna, 2020

Všichni víme, jak je nesnesitelné žehlit uprostřed léta, když jsou venku šílená horká. Nikomu se do toho nechce, protože to znamená stát nějakou dobu u horké žehličky. Pokud se už nechcete mordovat s žehlením, ale přitom si potrpíte na krásně hladkém oblečení, máme pro vás řešení. Jde o několik alternativních způsobů žehlení, s jejichž pomocí docílíte nádherně hladkého oblečení, jako by bylo vyžehlené. Podívejte se a žasněte stejně jako my.

Led a žehlička na vlasy

Může se to zdát divné, ale funguje to. Hoďte zmačkanou košili do sušičky s několika kostkami ledu a dejte ji na vysokou teplotu po dobu několika minut. Led se rozpustí a vytvoří vyhlazovací páru, která se postará o hladké oblečení.

Další možností je použití obyčejné žehličky na vlasy, která vydá rozhodně méně horka než ta klasická. Pokud tedy potřebujete vyhladit límec košile nebo odstranit jemné vrásky na blůze, pak je žehlička na vlasy to pravé řešení.

Fén a pára z konvice

Šaty můžete rovněž vyhladit koncentrovaným proudem horkého vzduchu. Jen držte fén ve vzdálenosti asi dvou palců od oblečení, aby nedošlo k poškození tkáně. Je to snadné, rychlé a efektivní.

Pára z konvice je dalším řešením. Tato metoda bez žehličky funguje nejlépe na malé záhyby. Když si budete vařit ráno vodu na čaj, můžete si zároveň vyžehlit. Stačí oblečení podržet asi 12 palců od kouře vycházejícího z konvice.

Burrito a parní sprcha

Burrito je oblíbené jídlo, tak co to má dělat s žehlením? Možná se budete divit, ale pokud chcete rovné a hladké prádlo, stačí když ho srolujete jako burrito a vložíte na 30 minut pod matraci postele. Když to pak vytáhnete a rozděláte, bude prádlo přesně takové, jaké jste chtěli.

Žehlení parní sprchou je skvělým pomocníkem při cestování. Zavřete okna a dveře do koupelny a pověste pomačkané prádlo ve sprše. Zapněte horkou vodou a osprchujte se. Pára vyžehlí vaše oblečení za 15 minut.

Sdílejte článek