David Hampl
17 prosince, 2019

Pokud chcete, aby vám růže doma krásně rostly a kvetly, starejte se o ně tímto efektivním způsobem. Dokážete si představit, jak oživíte růži, která již zbavena kořene? Kořen přirozeně obsahuje hodně vody a jeho konzervační systém zajišťuje udržování vlhkého prostředí. Dnes vám ukážeme způsob, jak zakořenit růži, která již byla rozřezána. Věnujte tedy velkou pozornost tomuto velmi jednoduchému postupu krok za krokem.

Vyhloubit jamky

Ukážeme vám, jak můžete zasít již nařezanou růži. Na začátku je potřeba vykopat díry. Nejprve si musíme vybrat místo v zahradě (i když to lze provést i v květináčích), které je chráněné, a které přijímá dostatek světla během nejteplejších denních dob. Určitě takové místo na zahradě máte. Jakmile najdete takové místo, vykopejte vertikální díru, 15 cm hlubokou, dostatečně širokou, abyste do ní mohli umístit kořen. Vyrobte tolik děr, kolik kořenů hodláte umístit. Poté pečlivě vyberte stonek rostliny. Střih stonku by měl být takový průměr, jakou růži chcete zasadit.

Stonky vybírejte pečlivě

Vyberte si je pečlivě, protože by měly být co nejhladší, mladé a vyzrálé. Tyto podmínky jsou velmi důležité pro dosažení nejlepších výsledků. Připravte si stonky. Pro efektivní růst musíte stonky oříznout přibližně dvacet tři centimetrů. Řezejte přesně a poté odstraňte všechny trny nebo jiné listy. Zasaďte stonky do brambor tím, že vytvoříte malou díru a vložíte do ní stonek tak, aby byl pevný.

Zasadit a hotovo

Zasaďte brambory se stonkem do země. Jamky nejprve oddělte přibližně patnáct centimetrů od sebe. Zakryjte dostatečným množstvím půdy tak, aby dvě třetiny stonku byly na povrchu. Pro lepší ochranu vaší budoucí růže, můžete uříznout dno plastové láhve a umístit ji do země nebo do hrnce pokrývající sektor, na kterém posléze vyrostou nové růže. Vyzkoušejte tuto metodu a třeba budete příjemně překvapeni.

Sdílejte článek