Domů TIPY A TRIKY Těchto 12ti věcí byste si měli být vědomi! V jiném případě dokážete...

Těchto 12ti věcí byste si měli být vědomi! V jiném případě dokážete jednoduše zničit Váš první dojem!

Výzkum ukazuje, že první dojem vzniká během 7 sekund od setkání s někým. Pokud máte pracovní pohovor, manažer může rozhodnout o náboru za pouhých 30 sekund. Vyhýbání se běžným chybám, které zničí tento první dojem, může zvýšit Vaše šance na hledání zaměstnání, přítele, klienta, nebo životního partnera.

Shromáždil jsme pro Vás některé běžné chyby, které naznačují hrubost, znuděnost, sobeckost a otrávenost v očích člověka, se kterým se setkáváte poprvé. Přečtěte si tento seznam až do konce, abyste zjistili, jak se vyhnout chybám a využít svých 7 sekund prvního dojmu moudře.

1. Slabý potřes rukou.

Slabý potřes rukou může být skutečným vrahem prvního dojmu. Výzkum ukazuje, že lidé se slabým podáním ruky jsou považováni za plaché, úzkostné, méně otevřené osoby bez jakýchkoli schopností. Další častou chybou, kterou lidé dělají, je držení ruky druhé osoby příliš dlouho. Pokud chcete uspět, nacvičte si silný potřes rukou a postupujte podle dvousekundového pravidla.

2. Nesprávný posed.

Pozorujte polohu svých rukou při posezení. Můžete si položit ruce do klína, ale nedávejte je do kapes, protože to naznačuje, že něco skrýváte. Pokud si položíte ruce na stůl, nedržte příliš silně ruce ani nedávejte dlaně dolů, mohlo by to znamenat, že chcete řídit tazatele.

Když si položíte ruce na stůl a volně je sklopíte, je to vhodná a dokonce i preferovatelná pozice v západním světě, toto gesto je však považováno za hrubé v Japonsku a Indii.

3. Žvýkáte.

Pokud Vás někdo poprvé vidí a Vy žvýkáte, může si myslet, že jste nezralý, či dokonce dětinský. Žvýkání při pohovoru je pak nepřípustné. Nicméně, za méně formálních okolností, jsou obvykle lidé, kteří žvýkají, hodnoceni jako přátelštější a přístupnější.

4. Vyhýbáte se očnímu kontaktu.

Oční kontakt je silný nástroj pro vytvoření dobrého prvního dojmu. Výzkum ukazuje, že lidé, kteří udržují oční kontakt při mluvení a poslechu, jsou často považováni za důvěryhodnější a inteligentnější. Lidé, kteří se vyhýbají kontaktu s očima, jsou na druhé straně považováni za méně upřímné, méně atraktivní a méně dychtivější.

5. Hrajete si s vlasy.

Ukázalo se, že se ženy dotýkají svých vlasů až osmnáctkrát denně. Mějte však na paměti, že hraní si s vlasy může vysílat špatný signál osobě, s níž komunikujete. Zatímco je tato činnost často používána jako flirtační technika, může to také znamenat úzkost, nízkou sebeúctu, stres a nepohodlí. Když se hraní si s vlasy stává opakující a obsedantní činností, může to dokonce signalizovat poruchu řízení impulzů.

6. Volíte nesprávná témata konverzace.

Je nutné si uvědomit, že některá témata jsou tabu. Pokud tedy chcete udělat dobrý první dojem na někoho, měli byste se vyhnout tématům z oblasti: zdravotní problémy, peníze, náboženství, bývalí šéfové nebo ex-partneři, politika, nebo osobní život a problémy.

Snažte se nezaměřovat rozhovor pouze na sebe a nezapomeňte poslouchat osobu, s níž mluvíte!

7. Narušujete osobní prostor.

Fyzický prostor je vzdálenost mezi Vámi a osobou, s níž mluvíte. Výzkumníci rozlišují čtyři úrovně osobního prostoru. Vzdálenost mezi Vámi a osobou, kterou jste právě na formálním setkání poznali, by měla být asi 1,5 až 3,5 m. Pokud komunikujete s blízkou osobou, může se naopak zdát agresivní, když stojíte příliš daleko, neboť ukazujete, že o druhého nemáte zájem.

8. Vytváříte nepříjemné zvuky.

Jakékoliv náhodné zvuky, které děláte, jako např. klepání nohou, klepání prsty, nebo praskání klouby může být nepříjemné a rušivé vůči ostatním. Klepání může znamenat nervozitu, podráždění nebo netrpělivost a může také naznačovat, že lžete, nebo se snažíte dráždit ostatní. Zatímco praskání kloubů Vám může pomoci zmírnit stres, je to jeden z nejvíce nepříjemných zvuků, podle průzkumu The New York Times.

9. Často kontrolujete své hodinky, nebo mobilní telefon.

Průměrný člověk kontroluje svůj telefon 110x denně! Přesto je velmi nevychované, abyste si během hovoru s někým kontrolovali telefon, nebo sledovali Vaše hodinky. Ukazujete tím, že o druhou osobu nemáte zájem, že se nudíte a že máte lepší věci na práci. Výzkum ukazuje, že dokonce i Váš telefon na stolu vedle vás snižuje kvalitu a angažovanost konverzace.

10. Zapomínáte jména

Je to trapné, pokud zapomenete na jméno osoby, zvláště pokud si tato osoba pamatuje Vaše. Abyste tomu předešli, okamžitě zopakujte jméno druhé osoby po Vašem seznámení: „Těšíme mě Anno! Ráda Vás poznávám.“ Nikdy nepoužívejte omluvu, že hrozní na jména, jestliže máte zájem o druhého, jméno zůstane ve Vaší hlavě.

11. Chodíte pozdě

 

Když přijedete pozdě, vytváříte pocit, že jste nespolehliví, špatní při plánování, nevážíte si času ostatních a nemáte odhodlání. Snažte se spravovat svůj čas takovým způsobem, že nebudete mít strach, že přijdete pozdě, nebo budete muset spěchat. Dokonce i když přijedete včas, ale předtím musíte běžet, nebudete plně koncentrovaní.

12. Zlý oděv

Statistika uvádí, že 55 % prvního dojmu je založeno na Vašem vzhledu. Některé studie ukazují, že Váš vzhled, výška, váha, barva vlasů a množství make-upu mohou ovlivnit velikost Vaší výplaty. Pokud se s někým setkáváte poprvé, snažte se být konzervativní a neutrální ve výběru oblečení, ale i parfému.

Poznáváte se v některém z těchto popisů? Který z těchto bodů by podle Vás zničil první dojem bez naděje na zlepšení? Které body by naopak měly být přidány do tohoto seznamu? Podělte se o své názory a zkušenosti v komentářích.

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články