Těchto 12ti věcí byste si měli být vědomi! V jiném případě dokážete jednoduše zničit Váš první dojem! -
Menu

Těchto 12ti věcí byste si měli být vědomi! V jiném případě dokážete jednoduše zničit Váš první dojem!

Výzkum ukazuje, že první dojem vzniká během 7 sekund od setkání s někým. Pokud máte pracovní pohovor, manažer může rozhodnout o náboru za pouhých 30 sekund. Vyhýbání se běžným chybám, které zničí tento první dojem, může zvýšit Vaše šance na hledání zaměstnání, přítele, klienta, nebo životního partnera.

Shromáždil jsme pro Vás některé běžné chyby, které naznačují hrubost, znuděnost, sobeckost a otrávenost v očích člověka, se kterým se setkáváte poprvé. Přečtěte si tento seznam až do konce, abyste zjistili, jak se vyhnout chybám a využít svých 7 sekund prvního dojmu moudře.

1. Slabý potřes rukou.

Slabý potřes rukou může být skutečným vrahem prvního dojmu. Výzkum ukazuje, že lidé se slabým podáním ruky jsou považováni za plaché, úzkostné, méně otevřené osoby bez jakýchkoli schopností. Další častou chybou, kterou lidé dělají, je držení ruky druhé osoby příliš dlouho. Pokud chcete uspět, nacvičte si silný potřes rukou a postupujte podle dvousekundového pravidla.

2. Nesprávný posed.

Pozorujte polohu svých rukou při posezení. Můžete si položit ruce do klína, ale nedávejte je do kapes, protože to naznačuje, že něco skrýváte. Pokud si položíte ruce na stůl, nedržte příliš silně ruce ani nedávejte dlaně dolů, mohlo by to znamenat, že chcete řídit tazatele.

Když si položíte ruce na stůl a volně je sklopíte, je to vhodná a dokonce i preferovatelná pozice v západním světě, toto gesto je však považováno za hrubé v Japonsku a Indii.

3. Žvýkáte.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Itálie přichází s unikátním a hlavně velmi přísným zákonem, který…

Po celém světě je od roku více a více myšleno na zvířata. A to v tom smyslu, že jsou hájena jejich…
ZE ŽIVOTA

Jak dopadla miss Eleonora Kondratyuková, která byla před lety obětí…

Krásné ženy jsou po celém světě. A pravidelně mohou soutěžit i o titul miss. Stejně na tom byla i tato…
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…