Josef Humeš
21 dubna, 2017

Svalit se po jídle do měkkého křesla a vytuhnout je pro mnohé z nás nepopsatelná slast.
Ale věděli jste, že pro žaludek už tolik ne. Spánek není jediným nepřítelem trávení.

Kouření

Podle vědců je vykouření jedné cigarety po jídle jako deset najednou. Věděli jste, že nikotin na sebe váže kyslík, díky čemuž se lépe vstřebá. Zároveň v těle probíhají trávicí procesy. Odborníci se shodli na tom, že hrozí zvýšení rakoviny střev a plic. Měli by jste počkat alespoň 30 minut.

2. Pití

Ví se, že nápoje ředí žaludeční kyseliny. Takže pokud budete pít vodu, tak ve skutečnosti tím začnete ředit trávicí šťávy, jejichž cílem je jídlo rozložit.

3. Spánek

Pokud si chcete po jídle dát dvacet. Tak na to zapomeňte. Jelikož žaludek nestihl ještě strávit všechno jídlo a vrátí úder v podobě pálení žáhy.

4. Sprchování

Je to pro Vás překvapení? Vysvětlení hledejte v krevním oběhu. Při sprchování se tělo ochlazuje, což dává povel krevnímu systému nahnat rudou tekutinu do kůže. Tam zůstává ještě dlouho po sprchování.

5. Konzumace ovoce

Strávení je pro metabolismus hračka. Ale jen když si ho dáte samostatně na prázdný žaludek. Tělo má dost práce s rozkládání oběda nebo večeře, příliv ovocných šťáv může udělat ve Vašem žaludku neplechu. Uvolňuje tak toxiny, které mívají za následek tvorbu celulitidy.

 

Sdílejte článek