Těchto 9 léčivých triků starších přes 500 let je stále účinnějších než dnešní léky

Kdo je na štíru se svým zdravím, ten velmi často utíká do lékárny v domnění, že zde najde produkty, které mu pomohou. Sice zde lze najít různé prášky a jiné léky které zaberou, ale nelze zapomínat také na to, že tím do těla dostanete i mnoho chemie. A to není dobré. Proto se opět do popředí dostávají různé přírodní postupy a metody. Jaké to jsou? Podívejte se.

Rozinky

Milujete jejich chuť? Jsou unikátní nejenom v tom, že vám mohou dodat potřebnou energii. Jsou unikátní také tím, že jsou dobrým pomocníkem v případě artritidy. Dokážou prokazatelně snížit její příznaky. A to díky kombinaci vitamínů a protizánětlivých látek.

Celer

Máte problémy s nevábným dechem? I když dbáte na ústní hygienu, tak se snažíte být co nejdál od ostatních? Už nemusíte kupovat žvýkačky a cokoliv jiného. Stačí konzumovat řapíkatý celer. A to nejenom v jídle. Postačí i to, když ho budete pravidelně žvýkat.

Čtěte také: Umístila jsem tuto směs do rohu mého domu a další den ráno byli všichni švábi mrtví!

Citron

Jistě ho znáte jako dobrého pomocníka při nachlazení. To ale není jediná možnost, jak ho využít. Šťávu je vhodné čas od času nakapat také do vašeho ucha. Jedině tak zmírníte různé problémy, eliminujete zánět a optimalizujete hodnotu pH. Netradiční, ale funkční.

Kopřiva

Nebojte se jí. Když ji spaříte, tak pálit přestane. A potom můžete do svého těla dostat bílkoviny, vápník, fosfor, beta karoten, vitamíny A, B, C D a řadu dalších látek. Vše je ideální pro vaše krásné a silné vlasy, ale i zdraví a krásu kůže.

Batáty

Batáty neboli sladké brambory jsou skvělou volbou pro každou ženu. To proto, že pomáhají eliminovat negativní příznaky menopauzy. Díky svým účinným látkám pomáhají optimalizovat jakoukoliv hormonální nerovnováhu.

Olivy

Jsou nejenom chutné, ale jsou i zdraví prospěšní. Konzumujte je pravidelně a zajistíte si nejenom přísun důležitých omega-3 mastných kyselin, ale eliminujete i nadměrné slinění, pokud vás dlouhodobě trápí.

Jedlá soda

Tu jistě znáte jako pomocníka při pálení žáhy. Nejde však o jediné využití tohoto prášku. Je také dobrým pomocníkem v případě infekce močových cest. Stačí rozpustit ve sklenici vody a potom jenom vypít.

Meruňky

Mohou být jak čerstvé, tak mohou být také sušené. Pokud si je budete dopřávat pravidelně, tak si můžete být jisti, že prospějete svému trávení. To bude optimalizováno a zároveň budou eliminovány problémy, jako je třeba nadýmání.

Brambory

Jedná se o jednu z nejznámějších příloh. Málokdo ale ví, že se brambory dají použít jako první pomoc při bodnutí hmyzem. Jak na to? Stačí ji přepůlit a položit na dané místo. Ustane svědění, bolest, stejně jako i otok.