Těchto několik zdravotních výhod by určitě měl znát každý milovník koček, budete mile překvapeni!

Ne všichni milovníci koček vědí, že tito elegantní přátelé mohou zhodnocovat jejich životy. Kromě toho, že jsou okouzlující, vypadají tito přátelé tak dojemně, když jsou stočeni na gauči. Věděli jste však, že mohou zlepšit vaše zdraví? Mrkněte na několik zajímavých informací.

Přinášejí klid

Muriel Spark říká, že klid koček předčí jakékoli porozumění. Dodává také, že jejich klid může postupně ovlivnit vaši mysl. Ačkoli jsou vítáni jako mazlíčci, kočky se mohou přinést hodně klidu do všeho domova. To je důvod, proč je najdete v kavárnách pro kočky, kde je každý může obejmout a mazlit se s nimi, zatímco si užívá uklidňující nápoj. Majitelé koček také tvrdí, že kočky mohou zlepšit váš život a zdraví. Říkají to také vědecké studie, které také zdůrazňují mnoho výhod interakce s kočkami.

Jsou také uklidňujícím balzámem pro duši. Studie ukazuje, že sledování videí s kočkami vás může učinit šťastnějším a potlačit negativní emoce.  Průzkum provedený charitativní organizací na ochranu koček ve Velké Británii navíc zjistil, že lidé, kteří rádi tráví čas s kočkami nebo koťaty, jsou obecně méně agresivní a klidnější.

Čtěte také: CORONAVIRUS: Známe další infikovanou oběť, záchranáři ji museli transportovat novým způsobem. Varování pro všechny v blízkosti tohoto místa!

Výhody pro tělo

Kočky mohou také zlepšit fyzické zdraví jejich majitelů. Například studie zveřejněná v Medical News naznačuje, že lidé, kteří žijí s kočkami, jsou vystaveni nižšímu riziku infarktu.

Jiné studie také ukázaly, že kočky mohou chránit lidi před astmatem a alergiemi a mohou chránit zdraví vašeho srdce. Kromě fyzických a psychologických výhod mohou kočky také ovlivnit vaši osobnost a chování, což vám může pomoci lépe pracovat.

Na léčbu HIV

Kočky také mají větší hodnotu, pokud jde o lékařský výzkum. Stejně jako lidé, mohou být i kočky infikovány virem imunodeficience. Vědci v březnu 2018 zjistili, že u koček se může vyvinout rezistence na antiretrovirovou terapii. Autoři doufají, že nové objevy pomohou odborníkům vyvinout nejlepší léčbu HIV pro lidi.