Těchto znepokojujících 6 důležitých příznaků indikuje nesprávnou činnost vašeho srdce. Většina lidí je přehlíží, což může způsobit i smrt.

V dnešní době je velmi důležité se neustále chránit. Kolem nás se vyskytuje velké množství negativních faktorů, které mohou narušit a ohrozit naše zdraví. V rámci zdraví je nejdůležitější starat se o své srdce, protože je to naše životadárná pumpa, bez které bychom nemohli žít. Je ovšem spousta lidí, kteří s ním mají problémy a mnohdy o tom ani neví. Pomocí těchto několika příznaků poznáte, zda se máte kvůli špatnému srdíčku znepokojovat. Pozorně se na to podívejte, protože některé příznaky možná pravidelně zažíváte. Pokud ano, pak jistě zvažte návštěvu lékaře.

Bolest rukou a kašel

Prvním příznakem je bolest, která se šíří prostřednictvím vašich horních končetin. Je spousta mužů, kteří trpí pravidelnou bolestí levé ruky a žen, které trpí bolestí v obou končetinách. Jsou také ženy, které pociťují bolesti v lokti. Většinou se to děje těsně před infarktem, neboť tudy míří nervy do míchy.

Nezastavující kašel může být také příznakem srdečního problému. Pokud kašlete a občas i vykašlete krev, může se jednat o nějaké srdeční selhání. Příznaky mohou být i dušnost, nicméně kašel může být pouze způsoben obyčejným nachlazením. V žádném případě to ale nepodceňujte.

Čtěte také: Detoxikace organismu je důležitá: zkuste neobvyklou kombinaci lněných semínek a medu! Co tyto dvě unikátní látky dokážou? Budete překvapeni, co vše ve vašem těle změní

Otoky a nechuť k jídlu

Oteklé nohy jsou příznakem, že vaše srdce nepracuje správně jako pumpa. Tekutina z cév uniká do okolních tkání a nejčastěji se ukládá na chodidlech. Může se jednat o periferní edém, nicméně je potřeba si na to dát pozor.

Nemáte-li v poslední době chuť na jídlo a často pociťujete určitou nevolnost, může to být způsobeno srdečními problémy. V oblasti jater a střev se hromadí tekutiny, což narušuje správné trávení. A právě tyto problémy mývají lidé trpící srdečními problémy.

Deprese a mdloby

Zažíváte v poslední době úzkosti a deprese? Může to být způsobeno nezdravým životním stylem a nadměrným stresem. A jak známo, tak stres může vést k srdečnímu selhání. Proto byste se měli kontrolovat, neboť vás může potkat tachykardie, zvýšení krevního tlaku nebo pomalá srdeční činnost. Dávejte si pozor.

Mezi další příznaky může patřit také ztráta vědomí nebo mdloby. Srdce správně nepumpuje krev, což může způsobit ucpání tepen. Máte-li tedy pocit, že nemůžete dýchat nebo brzkého omdlení, pak jistě vyhledejte lékaře.