Mnoho žen má v těhotenství strach, že se s dítětem něco stane. Další chmurné myšlenky žen v těhotenství jsou, že by se dítě narodilo předčasně a nezvládlo by svůj boj. Možná existuje více strašáků v těhotenství, ale asi málokterá si připouští, že by mohl porod probíhat někde jinde než v nemocnici. Například na toaletě. Takový zážitek má mladá maminka očekávající třetí dítě. Maminka jménem Ashly může přesně říct, jaká panika může nastat v situaci, kdy nemáte manžela doma a porod začne o pár dní dříve, než je očekáván. Naštěstí byl doma desetiletý syn, který své matce pomohl!

Šla jsem na toaletu a… viděla jsem nohy mého dítěte

Ashly říká: šla jsem na toaletu, usedla jsem a v tom okamžiku mi vytekla plodová voda. Cítila jsem bolest, podívala jsem se dolů a viděla jsem nohy dítěte. V té době byl manžel v práci a žádný jiný dospělý doma nebyl, pouze jedenáctiměsíční dcera a desetiletý syn Jayden. Volala jsem na Jaydena co se stalo a ten ihned zmatený běžel za babičkou. Řekl jí, že maminka rodí, že miminko chce na svět. Jenže babička nemohla, protože nedávno podstoupila operaci a nemohla dojít k těhotné Ashly.  

Desetiletý syn pomohl matce

Jakmile praskla voda a viděla jsem dítě, které chce jít akutně ven, byla to pro mě ta nejděsivější chvíle, řekla Ashly. K mému údivu syn se uklidnil a řekl: dobře mami, teď mi řekni, co mám dělat. Zrovna nejvíce vystrašeně nevypadal. Byl zdvořilý a klidný, řekla Ashly. Jayden si vyhrnul rukávy a Ashly mu sdělila, aby jemně popadl nohy dítěte. Jayden byl v tu ránu mírně v rozpacích a bál se, že by mohl přijít o malého sourozence nebo o mámu. Naštěstí novorozeně bylo venku za velmi krátkou chvíli. Jayden řekl: byl jsem velmi nadšený, nevěděl jsem, co se děje, bylo to rychlé. 

Dítě bylo v pořádku

Vše bylo dobré, ale po chvíli dítě přestalo dýchat. Jayden neváhal a okamžitě běžel do svého pokoje hledat inhalátor, který měl na astma v domnění, že to dítěti pomůže. Naštěstí ale lékaři dorazili a postarali se o dítě i maminku. Vše dobře dopadlo a maminka i dítě jsou zdraví. 

Sdílejte článek