Nevydrží Vám telefon nabitý ani jeden den? Pak si určitě pozorně přečtěte těchto 11 triků, jak udržet nabitou baterku Vašeho smartphonu i několik dní!

V dnešní době si člověk jen stěží dokáže představit život bez mobilního telefonu. Je to komunikační zařízení se zprávami, prací, knihami, filmy, hudbou, hrami a internetem v jednom zařízení. Ale velmi často se baterie tak rychle vybíjí, že nevystačí ani jeden celý den.

My jsme pro Vás zjistili důvody, proč baterie telefonu klesá tak rychle. Zkontrolujte si proto, zda jste i Vy tím, kdo „ovlivňuje“ úroveň baterie Vašeho smartphonu.

Nečistíte nabíjecí port 

Čtěte také: Budete překvapeni, jak skvěle chutnají řízky v pivní omáčce! Že je tato kombinace zvláštní? O důvod více je vyzkoušet. Kdo to udělal, ten už si maso nepřipravuje jinak. A nemusí být pivař!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nezapomeňte vždy vyčistit mobilní zařízení. Nejenže byste měli otírat obrazovku telefonu, ale také byste měli občas vyčistit nabíjecí port, protože by se zde mohly zaseknout nějaké prachové a jiné nečistoty z našich kapes. Pro čištění použijte „uchošťouru“ se zaostřeným koncem nebo špičkou.

Používáte jasnou tapetu

Při kontrole času, textových zpráv nebo zmeškaných hovorech se vždy podíváte na hlavní displej telefonu. Jasná a pestrá tapeta na hlavní obrazovce Vašeho telefonu může opravdu vybíjet baterii. Proto je lepší použít černobílou tapetu. To pomůže šetřit baterii Vašeho smartphonu.

Vždy nosíte telefon v ruce

Snažte se, abyste telefon ne vždy drželi v ruce, zejména pak, když je horké počasí. V důsledku vysokých teplot se telefon zahřívá. Kromě toho teplo Vašich rukou přináší ještě větší šanci na přehřátí baterie v telefonu a v důsledku toho snižuje její výkonost.

Máte zapnuté automatické otáčení obrazovky

Vypněte funkci Auto-rotate, pokud to není absolutně nutné. Pro tuto funkci je zodpovědný speciální senzor – akcelerometr, který spotřebovává více energie.

Programy Vám běží na pozadí

Po kontrole Instagramu, messengeru nebo jiných aplikací je lidé velmi často jednoduše zavřou bez úplného vypnutí. Proto programy stále spotřebovávají baterii, neboť běží na pozadí. Takže nezapomeňte čas od času vypnout všechny aplikace.

Používáte maximální jas obrazovky

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud jste v budově, zkuste snížit jas obrazovky alespoň o 30-40 %. Toto množství světla je obvykle více než dostatečné pro zobrazení všech informací na displeji. Navíc to pomůže dramaticky prodloužit životnost baterie. Pokud jste venku, nepoužívejte ani maximální úroveň jasu. Je lepší použít funkci automatického jasu, která Vám pomůže vidět obrazovku telefonu i na slunci. Navíc se vypne po 15 minutách.

Máte zapnuté vibrace

Funkce vibrace spotřebovává baterii vskutku hodně. Zkuste ji používat pouze v případě potřeby. V jiných případech použijte režim zvuku, nebo tichý režim.

Nemáte pro setmění obrazovky nastavený časový limit

Nastavte setmění obrazovky na automatické vypršení časového limitu v telefonu pomocí nejkratšího dostupného času. Spotřeba baterie se zkrátí a dokonce i když zapomenete uzavřít telefon, telefon to udělá sám.

Máte zapnuté GPS, Bluetooth a Wi-Fi

Zapnutím GPS, Bluetooth a Wi-Fi se baterie velmi rychle vybíjí. Z tohoto důvodu byste je měli vypnout, pokud je v tuto chvíli zrovna nepoužíváte.

Nevypínáte svůj telefon

Chcete-li prodloužit životnost baterie, vypněte telefon na noc. Pomůže baterii vychladnout a vyhnout se „závadám“.