Tělo signalizuje tyto příznaky problémů se štítnou žlázou, které by vás nikdy ani nenapadly -
Menu

Tělo signalizuje tyto příznaky problémů se štítnou žlázou, které by vás nikdy ani nenapadly

Slyšeli jste někdy o problémech se štítnou žlázou? Pokud ano, pak víte, že dokáže velmi znepříjemnit život a je potřeba s ní bojovat. Pokud o ní však nemáte žádné informace, jste na správné adrese. Právě dnes pro vás máme připraven stručný přehled základních informací. Stejně tak jsme si pro vás připravili přehled nenápadných příznaků, podle kterých můžete zjistit, že se problémy se štítnou žlázou týkají právě vás.

Únava a nevolnost?

Občas se cítíme špatně, jsme unavení a je nám nevolno. Mnohdy za to může jen náročná práce a vytížení, nicméně ne vždy tomu tak musí být. Za pocity nevolnosti a únavy a mohou stát i zdravotní problémy se štítnou žlázou. I když se jedná jen o malou žlázu v našem krku, může natropit spoustu nepříjemností. Právě tato žláza produkuje hormon, který je zodpovědný za regulaci metabolismu, tepové frekvence a teploty těla. Už z toho lze usoudit, že má na naše tělo velký vliv. Níže si popíšeme příznaky, které mohou signalizovat problémy se štítnou žlázou.

Smutek a zácpa

Nedostatečná nebo příliš aktivní činnost štítné žlázy může zcela změnit naši náladu. Malá dávka hormonu serotoninu v mozku způsobí, že se cítíme v depresi a smutní. Na druhou stranu vysoké množství tohoto hormonu mlže vyvolat pocity úzkosti nebo podrážděnosti.

Máte-li často zácpu a nejde-li se jí zbavit, může to být znamení špatně fungující štítné žlázy. Na zácpu pomáhá spoustu prostředků, nicméně jedná-li se o problém štítné žlázy, je potřeba řešit situaci s lékařem.

Spánek a vypadávání vlasů

Pokud jste v poslední době hodně unavení a zdá se vám, že příliš dlouho spíte, může to být znamením, že vaše štítná žláza není v pořádku. Dokonce i ve dne můžete upadat do stavu silné ospalosti, což určitě není v pořádku.

Máte-li v poslední době problémy se suchou kůží, může to být způsobené pomalejším metabolismem, který snižuje pocení. Bez štítné žlázy vám také mohou nadměrně vypadávat vlasy a nehty.

Nabírání na váze

Zažíváte v poslední době náhlé zvýšení tělesné hmotnosti? Pokud ano, může za to nízká fyzická aktivita nebo taky problém se štítnou žlázou. S tím souvisí také menší zájem o aktivity spojené s láskou a sexem. Pokud v poslední době zažíváte nezájem o tyto aktivity, možná za to může snížené libido. Vaše milostné touhy jsou posunuty do ústraní, což rozhodně není dobře.

Bolest svalů a zvýšený tep

Problémy se štítnou žlázou mohou signalizovat i bolesti svalů v končetinách. Dochází zde totiž k poškození nervů, které mohou vyvolávat nepříjemné brnění. Stejně tak je indikátorem i zvýšený tep. Pokud máte pocit, že vám někdy srdce nadměrně pulzuje, aniž by k tomu mělo důvod, štítná žláza bude zřejmě na vině.

Celkově se může jednat o naprosto klasické příznaky, které nemusí nic znamenat. Pokud se však opakují a znásobují se, je dobré poradit se s lékařem.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…