David Hampl
29 prosince, 2019

Lidské tělo je nejenom složitý organismus, ale je unikátní také tím, že dokáže řadu věcí doslova předvídat. Mezi ty jasně patří i naše smrt. Je mnoho případů, kdy výpovědi lidí jasně potvrzují, že jejich zmámí sami předpověděli svou smrt. A to podle toho, jak se cítili a jak jim to jejich tělo dávalo najevo. Jako by se už chystalo na cestu na onen svět. A jejich slova se do posledního detailu potvrdila.

Fenomén smrti

Jde o zajímavý jev, kterému se začínají věnovat i vědecké týmy. Třeba lékaři William Green, Stefan Goldstein nebo Alex Moss. Ti se věnují takzvanému fenoménu smrti a zkoumaly mnoho příběhů, které souviseli s tím, že lidem tělo samo naznačilo, že se jeho konec již blíží. Někteří se stihli rozloučit s blízkými, jiné bohužel již ne.

Některé společné znaky

Ukázalo se, že je několik společných znaků, kterými se dá dobře poznat, zda se u lidí blíží smrt. Podle zkoumaných pramenů se u řady lidí objevovaly deprese, a to týdny, někdy i měsíce před smrtí. Také se objevovala únava, stejně jako celkové vyčerpání organismu. Opomíjet nelze ani hormonální výkyvy a změny, stejně jako změny spojené s nervovým systémem. Jako by se tělo skutečně na něco chystalo a tomu se dokonce také dále přizpůsobovalo.

Existuje mnoho jiných pramenů

Vysvětlení nemusíte hledat jenom ve vědě. Stačí se podívat do oblasti jakéhokoliv náboženství, která také popisují, že se tělo může pozvolna chystat na odchod na onen svět. Jde taktéž o potvrzení toho, že se s tělem něco skutečně děje.

Všímejte si změn

A proč to píšeme? Jelikož si mnoho lidí absolutně neuvědomuje, kolik změn může ukazovat na to, že se dost možná blíží jeho smrt. Doporučujeme své tělo sledovat, jelikož závěry náboženství a vědců mají něco společné. Vyvracejí, že smrt přijde tak nenadále, jak si řada lidí aktuálně myslí. Každý na ni může být částečně připravený, pokud si všímá detailů.

Sdílejte článek