Věděli jste, proč se téměř na každé tenisce nachází v zadní části záchytná smyčka? Slouží k tomu, abyste mohli…

Přemýšleli jste někdy o podivných smyčkách, které jsou obvykle v zadní části bot? Tyto tajemné smyčky mají totiž určitý význam, stejně tak jako každá věc. Možná nebude pro Vás nová, ale já jsem tedy nikdy nevěděla, k čemu tam ta smyčka vlastně je. Jse taky tak zvědaví?

Jeden z důvodů, proč tyto smyčky na botách, převážně pak na teniskách, máme, je, že nám umožňují pohodlněji se vyzouvat z bot a přitom se neušpinit. Jednoduše je uchopíte, vyzujete se a nemusíte se obávat, že budete celý od bláta.

Někteří lidé také používají smyčky k provlečení tkaniček, což z nich dělá pro ně lepší tenisky. To samozřejmě stojí za zkošku. Například, pokud zjistíte, že Vám boty nesedí, když cestujete, mohou Vám tyto smyčky pomoci udržet nohu na místě a zabránit tak alespoň z části nepříjemným otlačeninám.

Čtěte také: Opravdu jednoduchá a výborná večeře: brambory zapečené se sýrem. Ochutnáte?

Na botách, kde již nejsou smyčky, jsou nahrazeny gumou bez díry. Uhádnete proč? Jde o jednodušší vyzouvání bot, při kterém si pomáháte druhou nohou.

V Americe si tyto smyčky našly i trochu bizarní využití. Je zvykem je používat na to, aby boty zůstaly spolu při praní a neodtrhli se od sebe. Nikdo přeci nechce, aby po praní našel jen jednu botu. Nuž, v naší zemi však tak velké pračky nemáme, tudíž tento problém nemusíme řešit.

Další funkce se také týká praní a dokonce i sušení. Abyste boty lépe a rychleji usušili, nebo aby se Vám boty nezdeformovali, je možné je za tyto smyčky zavěsit.

I Vás někdy překvapí nápady a myšlenky výrobců obuvi či jakýchkkoliv jiných věcí? Jedná se o triky, které nám mají ulehčit život, ale i přesto o nich jen málokdo ví!