David Hampl
21 prosince, 2018

Prodat nemovitost není dnes nic neobvyklého. Většinou se ale jedná o takové domy nebo byty, kde lidé klasicky žili a jenom se chtějí přestěhovat. Zcela jiný je ale případ této téměř stoleté stařenky, která se rozhodla prodat svůj dům, který nevyužívala. Na první pohled nijak nevyniká. Vypadá jako mnoho jiných klasických domů, které jsou určené k bydlení běžných rodin.

Jelikož se v domě 60 nežilo, vypadá na první pohled staře a lehce ošuntělý. Každý by si tak dost možná mohl říci, že daná nemovitost za to ani nestojí a že po koupi bude nutné vynaložit ještě nemalou sumu na rekonstrukci. Tak to možná platí u řady podobných nemovitostí. Ale rozhodně ne u této. Ta jasně potvrzuje, že by se v žádném případě nemělo dávat na první dojem. A to z důvodu, že ten může být zcela jiný, než si mnozí myslí. Tato nemovitost ukrývá doslova poklad.

Unikátní domek z Toronta

Když se projdete po ulici, kde se tento dům nachází, tak vám na něm nepřijde nic zvláštního. Vypadá jako každý jiný, kterých je v Torontu více než dost. Kdo se ale rozhodně podívat dovnitř, ten potvrdí, jak je unikátní. Je třeba mít na paměti, že tato stařenka v daném domě žila naposledy před 60 let. A od té doby v něm nebydlela. A pochopitelně v něm ani nic neměnila. Kdo očekává spoušť, ten se mílí. V domku je něco zcela jiného, co rozhodně zaujme na první pohled. Je to doslova poklad, ze kterého přecházejí oči.

Vraťte se zpět do 50. let

Víte, jak se v padesátých letech žilo? Pokud ano, jistě znáte i to, jaký styl byl v té době populární. zvláště, pokud jste byli obyvatelé konkrétních nemovitostí starší. Pro mnohé je tento styl symbolem kýčovitosti, ale pro jiného je zase dokonalým symbolem krásy a také unikátních vzpomínek na dobu, která rozhodně měla styl. To musíme jasně potvrdit i při pohledu do daného dobu. Na první pohled se ocitnete v interiéru, který připomíná, že jste se snad museli vrátit v čase do padesátých až šedesátých let.

Jako v domečku pro panenky

Kdo se v daném domě ocitl, ten mluví o tom, že musel nutně použít stroj času a přenést se do doby několika desítek let zpět. Jinak to není možné. Jsou ale i tací, že si představují to, že se zmenšili a následně mluví o tom, že jsou v domečku pro panenky. Takto unikátně na ně interiér domu působí- nutno říci, že kdo by viděl jenom jeho fotografie a nebyl v něm přímo, ten si skutečně může myslet to, že to není skutečnost ale že mluvíme právě o domečku pro panenky. Opak je ale pravdou.

Vše je původní a dobové

Na světě dost možná najdete mnoho různých domů, kde je interiér zařízený v podobném duchu. Ten, který prodává tato stařenka, se od nich však liší. Tento je totiž ryze dobový. Veškerý nábytek, ale i veškeré vybavení, dekorace a všechno ostatní, co v domě najdete. To mimo jiné znamená, že se nejedná o žádné kopie ani věci, které jsou moderní, pouze mají starší a retro vzhled. To je na daném domě tolik unikátní. Vlastně vypadá tak, jako když ho jeho majitelka opustila. A nyní se přišla podívat, jak vlastně žila.

Vše pro nového majitele

Je jasné, že prodej daného domu vzbudil velký zájem. Jak pro unikátnost zařízení, tak i proto, že uvnitř se skrývá skutečný poklad. A to pro mnohé doslova nevyčíslitelné hodnoty. Vše má svou vysokou cenu, stejně jako mají jednotlivé věci i cenu uměleckou. To se podepisuje i na ceně, za kterou je nemovitost prodána.

Sdílejte článek