David Hampl
2 července, 2019

Když se řekne tanec, tak si každý představí něco jiného. Někdo třeba klasické společenské tance, které známe z nepopulárních tanečních lekcí, ale třeba také z různých plesů. Potom tu jsou moderní tance, známé třeba z klipů, ale i z diskoték a klubů. No a potom je tu ještě jeden druh tance, který dost možná vidíte poprvé. S daným unikátem vystoupili lidé v talentové soutěži. A když začali, každý se divil, co vlastně dělají a kdo to vůbec vymyslel.

Talentová soutěž ukázala něco, co nikdo jiný neviděl

Talentové soutěže jsou zde od toho, aby mohli lidí ukázat, co umí. Jedni soutěžící jsou trapní a nudní. Potom tu jsou tací, kteří jsou možná dobří, ale už ukazují něco, co člověk viděl nebo zná. A pak je tu skupina, která má talent a ukazuje něco zcela nového. A to se stalo v britském Talentu, kde vystoupit celkem nenápadný pár. Na první pohled to vypadalo, že budou tančit klasicky tak, jak je zvykem. Měli k tomu i oblečení a tak to vypadalo, že jejich tanec bude spíše společenský. Co se ale stalo potom, to všechny vzalo.

Už jste někdy viděli interaktivní tanec?

Ano, tak by se dal označit tento druh jedinečného tance. Nejednalo se jenom o běžné pohyby, ale o skutečnou interaktivitu. Stačilo několik pár desítek vteřin a nikdo v sále nechápal, jak to daní lidí dělají. Oni ve svém tanci využili projektor a naprosto dokonalé pohyby, které byly zapracovány právě do motivů, které byly promítány na zeď. Najednou to vypadalo, že jsou i oni součástí promítaných obrazů, i když reálně byli stále v sále.

Iluze, která byla více než dokonalá

Jak je vidět, daný pár tančí jenom na prázdném podiu, ale přesto jsou pohyby snímány tak, aby byly dokonale zapracovány do děje. Vzniká tak jedinečná trojrozměrná iluze, která bere dech. Je jasné, že tento druh tance je velmi náročný na představivost, ale také na choreografii. A jelikož jde o něco skutečně unikátního, dočkal se tanec pochval jak od poroty, tak i obdivu od publika. Ostatně posoudit to můžete sami. Už jste někdy něco podobného viděli? My si myslíme, že nikoliv.

Sdílejte článek