David Hampl
11 března, 2019

Babičky byly a jsou vždy moudré ženy. Jejich rady byly uplatnitelné jak v minulosti, tak přijdou vhod také teď, v moderním světě. Je třeba říci, že jejich rady se týkají nejenom života, ale týkají se také zdraví. A právě do této oblasti patří jeden osvědčený postup, který je založený na využití skořice a také na využití medu. Tuto kombinaci od své babičky velmi dobře znáte. Chutnala vám samotná, stejně jako vám jistě chutnala třeba v mléce, nebo také v čaji. Nutno říci, že účelem nebylo jenom to, abyste si pochutnali, ale důvody byly i jiné.

Skořice a med nesměl v domácnosti chybět

Moudrost babiček a unikátnost tohoto receptu potvrzuje také fakt, že to byla právě skořice a také med, který nesměl v domácnosti chybět. Pokud vám babička vždy skořici rozmíchala v medu, bylo to nejenom proto, abyste si pochutnali, ale bylo to také proto, abyste zkusili něco nového, co prospěje vašemu zdraví. A nyní se jenom potvrzuje, jak moudré ženy babičky byly. To proto, že tato kombinace je dnes doslova vychvalována do nebe.

Zkuste tento recept i nyní

Zavzpomínejte na moudrost vašich babiček a zkuste tento recept i nyní. Uvidíte, že si pochutnáte a hlavně svému tělu velmi prospějete. Návod na přípravu tohoto unikátu je velmi jednoduchý. Stačí si totiž vzít 1 lžičku medu, do které rozmícháte ½ lžičky mleté skořice. Následně máte kombinaci, které může zamířit do pusy, ale i do čaje, nebo do mléka. Důležité je užívat ji nejlépe každý den, a to na lačno. Pokud to uděláte, velmi brzy budete moci na svém těle pociťovat různé prospěšné účinky. Jaké konkrétně?

Vliv na játra

Játra jsou velmi důležitým orgánem lidského těla, který se stará o to, aby se z těla eliminovaly různé nečistoty a nežádoucí látky. Proto jsou často namáhána. A tak je třeba zajistit jim dobrou péči. Skořice s medem je tou kombinací, která dokáže velmi efektivně fungovat. Stará se o zdraví jater a také o to, aby docházelo k obnově jejich buněk.

Vliv na cukrovku

Cukrovka je v posledních letech stále aktuálnější nemocí. I proto, že se řadí do skupiny civilizačních chorob, které vznikají z důvodu současného životního stylu. Kdo chce této nemoci předcházet, tomu by měla kombinace medu a skořice pomoci. Samozřejmě nelze zapomínat i na osoby, které již cukrovku mají. I pro ně je tato kombinace vhodná, jelikož díky ní mohou snížit celkové problémy spojené s hodnotou cukru v krvi.

Vliv na hubnutí

Chcete hubnout a proto chcete odbourávat tukové zásoby efektivněji? Opět je dobré vzpomenout si na tento recept našich babiček, jelikož ten vám v tom výrazně pomůže. Je to proto, že dojde ke stimulaci vašeho metabolismu. Následně bude váš metabolismus rychlejší, což se podepíše také na efektivnějším spalování tukových zásob. A je jedno, zda budete v klidovém režimu, nebo budete sportovat. Přirozené spalování ve vašem těle se tímto zvýší.

Vliv na srdce

Nemoci srdce jsou dnes velkým strašákem a tak není od věci myslet na dostatečnou prevenci. O důvod více používat med a skořici, jelikož ta jak na srdce, tak i na cévy působí velmi prospěšným dojmem. Dochází k celkové stabilizaci oběhové soustavy, což vede k tomu, že se sníží riziko jakýchkoliv konkrétních zdravotních potíží.

Vliv na psychiku

Není to jenom fyzická oblast. Je to také oblast psychická, kde dokáže skořice s medem udělat řadu pozitivních věcí. Pokud jste psychicky na dně, máte pocity úzkosti a upadáte do deprese, je na místě si tuto kombinaci připravit. Vliv bude mít už jenom samotná sladká chuť, ke které se následně přidají další pozitivní účinky.

Vliv na imunitu

Chcete zvládnout klasické nemoci tak, že u vás nebudou mít šanci? Pravidelná konzumace skořice a medu je k tomu ideální cestou. Dopřávejte si ji každý den a zajistíte tak to, že budete mít velmi silnou imunitu. Vaše tělo tak snadno odolá chřipce, kašli, rýmě a dalším druhům běžného nachlazení.

Vliv na vlasy

Vlasy souvisejí s krásou a tak je samozřejmé, že je tato rada určená hlavně ženám. Ale využít ji mohou i muži. To proto, že to není jenom o tom, že jsou vlasy zdravější a na první pohled mnohem krásnější. Zapomínat nelze také na to, že tato kombinace dokáže zpomalit padání vlasů a zároveň dojde k podpoře růstu.

Vliv na vylučovací soustavu

Problémy s močením jsou často velmi nepříjemné, jelikož se může objevovat například pálení a bolest. I tady je možné zvolit přírodní formu léčby a prevence. Opět postačí právě skořice a med, které jsou užívány podle návodu na lačno, pravidelně každý den. Zkuste to a uvidíte, jak se to na vaší prevenci podepíše.

Sdílejte článek