David Hampl
31 ledna, 2020

Chybí vám inspirace na nějaké snadné víkendové jídlo? Něco chutného, ale přitom z dostupných ingrediencí, co potěší celou rodinu a bude také zdravé? Dále už hledat nemusíte – tento dokonalý salát vám vezme dech. Je totiž plný fazolí i šunky, takže vás dobře zasytí i během zimních měsíců a nahradí snadno jakékoliv hlavní jídlo během dne.

Jen několik ingrediencí

Co budete na přípravu tohoto chutného receptu potřebovat? Ingrediencí je skutečně jen pár:

  • 200 g konzervovaných červených fazolí
  • 400 g šunky
  • 200 g tvrdého sýra
  • 4 rajčata
  • majonéza podle chuti
  • sůl a mletý černý pepř podle chuti

Jak postupovat?

A jak na to? Postupujte podle těchto jednoduchých kroků. Nejprve je třeba omýt fazole pod proudem studené vody a nechat odkapat na cedníku. Tak je zbavíte slaného nálevu, který by mohl chuť salátu snadno zkazit. Poté si nakrájejte šunku na malé kostičky nebo tenké plátky. Následně si nastrouhejte na hrubém struhadle tvrdý sýr a nakrájejte si rajčata na malé kousky. Nyní přichází čas na finální smíchání salátu.

Všechny připravené suroviny vložte do velké mísy a pečlivě promíchejte. A aby byl salát dokonalý, je třeba jej dochutit. Nejprve přidejte majonézu. Přidávejte ji postupně, vždy ji vmíchejte do salátu a sledujte konzistenci. Jestliže chcete trochu snížit kalorickou náročnost pokrmu, je možné dát majonézy méně. A nyní je konečně čas ochutnávat. Pokud bude nutné, přidejte i špetku soli nebo pepře, ale ve většině případů může již jen majonéza stačit.

Salát si můžete dopřát třeba jako lehký oběd nebo vydatnější večeři. Potěší celou rodinu. Děti si ani nevšimnout, že jsou uvnitř fazole, kterým by se možná normálně snažily vyhnout, a ani jim nebude vadit ta trocha zeleniny. Salát je velmi výživný, obsahuje spoustu bílkovin a není nutné k němu ani přikusovat pečivo. Jistě zaujme i jakoukoliv návštěvu a stane se oblíbenou součástí vašeho jídelníčku.

Sdílejte článek