David Hampl
19 června, 2019

V Indii jsou krávy posvátné a tak není nic výjimečného, že mohou chodit i volně na ulicích a kdekoliv jinde. A tím začíná také osud tohoto býka, který byl jedním z těch, který se jenom tak toulal. Když ho vídali lidé, přišlo jim na něm něco zvláštního. Jelikož jsou v Indii krávy všudypřítomné, každý hned pozná, když se něco děje. Tento konkrétní býk měl výrazně nafouklé břicho a tak se lidé rozhodli sehnat mu pomoc.

Dobrovolníci se rozhodli ihned konat

Vypadalo to jako velký problém, jelikož za svůj život nikdo z dobrovolníků neviděl zvíře, které by mělo až tak nafouklé břicho. Bylo tedy jasné, že jde o vteřiny a je třeba jednat. Býk byl proto nejenom rychle odchycen, ale byl také zklidněn a následně bylo možné transportovat ho k veterináři. Ten když ho viděl tak neváhal a ihned nařídil, že se zvíře musí operovat. Jinak mu hrozí smrt. Každá vteřina byla v tu chvíli drahá.

Lékař začal s operací

Zvěrolékař začal býka operovat a v danou dobu ještě nevěděl, co je příčinou problému. Chtěl ho však otevřít, jelikož jinak by na to asi nepřišel. Nakonec ale zjistil, co bylo příčinou daného nafouklého břicha a toho, že má být bolesti. To, co v jeho útrobách objevil, to ještě nikdy neviděl. Jak on, tak každý kdo dané operaci asistoval, byl v šoku. Není se čeho divit.

Co se v útrobách býka našlo?

Je to opravdu k neuvěření a ani tento lékař, ani jiní neviděli za dobu své praxe něco, co by bylo podobné. Když muž býka otevřel, tak opravdu nemohl věřit tomu, co se našlo v jeho žaludku. Byly to obrovské kusy plastového odpadu. A jak se do těla zvířete dostal? Jednoduše. Zvíře bohužel daný odpad snědlo spolu s potravou, kterou si venku hledalo. Pokud chcete na vlastní oči vidět, co vše lékař z žaludku zvířete vytáhl, podívejte se. Už teď ale říkáme, že budete stoprocentně šokováni. O další důvod více, proč plastům věnovat pozornost. Mohou být nebezpečné stále více.

Sdílejte článek