Tento býk neměl příjemný život. Podmínky jeho chovu byly strašné. Co se stalo, když k němu přišel nový muž? -
Menu

Tento býk neměl příjemný život. Podmínky jeho chovu byly strašné. Co se stalo, když k němu přišel nový muž?

Chov zvířat je dnes velké téma. A to hlavně z důvodu, že ne vždy je chov kvalitní a zvířata se v něm cítí dobře. A to je i tento případ. Případ býka, který celý život žil v malé kleci, která rozhodně nebyla ideální proto, aby si svůj život v zajetí užíval a aby se cítil dobře. Patřil do supiny těch zvířat, u kterých podmínky chovu nebyly ideální. A to se také podepsalo na tom, jak se choval, ale i na tom, co z něho vyzařovalo. Takových zvířat, které žijí v nevyhovujících chovech je stále více než dost a tak je třeba proti takovému zacházení bojovat. Proč ale zmiňujeme jenom jednoho býka? Jelikož vás překvapí tím, co udělá.

Dočkal se vysvobození

Důvodem, proč jsme se zaměřili na tohoto býka je také to, že se jako jeden z mála dočkal vysvobození. To se jenom tak nestává a když už, tak velmi sporadicky. Tento býk měl ale štěstí. Ze svého malého kotce, kdy byl upoután na řetězu, se mohl konečně dostat ven. Na místo, kde by měl žít. Tedy na pastviny, přímo do přírody. I když bude v ohradě, má zde mnoho prostoru pro svůj pohyb jak jenom bude chtít. Jeho vysvobození spočívalo v tom, že přímo k němu přišel muž, který udělal to hlavní. Sundal mu řetězy. Co se stalo potom, to skutečně nečekal nikdo. Ani muž, který býkovi přišel. I proto je tento příběh daného zvířete tak unikátní.

Jít dovnitř chtělo odvahu

Přece jenom daný býk vážil zhruba 900 kilogramů a vzhledem k podmínkám, ve kterých žil, rozhodně nepatřil mezi mírumilovná zvířata, která by byla nakloněna lidem. Byli to právě lidé, kteří mohli za to, kde a jak žil. A tak bylo jasné, že se k nim nebude chovat nijak dobře. I proto chtělo odvahu jít přímo k němu a odpoutat ho. Nakonec se našel muž, který to risk la který přímo k němu šel. I když mohl mít obavy, ukázalo se, že nejsou na místě. Býk totiž zareagoval zcela jinak, než se očekávalo. Stačilo mu sundat řetězy a byl zcela vyměněný.

Jasná ukázka vděčnosti

Jak býk zareagoval? Bylo to nejlépe, jak zareagovat mohl. Nejprve se několikrát nechal pohladit a zjistil tak, že člověk který u něho stojí není špatný. Že je naopak hodný. To co následovalo po uvolnění řetězů, to byl zase jasný projev radosti. Býk si najednou začal užívat volnosti pohybu. Mohl se proběhnout, mohl si poskočit, stejně jako si mohl zadovádět ve slámě. A to stále jenom na malé chodbě. I proto byl převezen na místo, kde měl prostoru více než dost. A bylo jasně vidět, jak se mu dané místo líbí. Jak má radost z toho, že je konečně volný.

Nezapomněl však na muže, který ho vysvobodil. Po tom, co se vydováděl, projevil dokonalou vděčnost. Nechal se nejenom několikrát ohladit, ale sám se hlavou začal k danému muži i lísat. Rázem byl krotký a přítulný a vypadal, jako se chce mazlit. To je jasný projev vděku, ale také přátelství. Po letech zavření a připoutání konečně našel někoho, kdo mu ukázal dokonalý život. Našel někoho, kdo se konečně stal jeho přítelem.

Važme si všech zvířat

Mnoho lidí se o hospodářská a jiná zvířata nezajímá. Myslí si, že city a lásku umí projevit jenom typičtí domácí mazlíci. Jak vidíte na videu, nezáleží na tom, o jaké zvíře jde, nebo zda váží 0,9, nebo třeba 900 kilogramů. Tento býk to jasně dokázal a projevil nejenom radost, ale také lásku. I přes to, jak žil po celý život, neházel lidi do jednoho pytle. Poznal, že jsou i tací, kteří jsou hodní. A těm svou náklonnost jasně projevil. Do budoucny můžeme jenom doufat, že se najde více pánů v červeném, stejně jako musíme doufat v to, že majitelé zvířat k nim budou přistupovat lépe a podmínky jejich života se výrazně změní. Samozřejmě k lepšímu.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tohle vám vžene slzy do očí. Tato žena umírala na…

Když člověk onemocní, není to nic příjemného. A to mluvíme o běžných nemocích. Pokud člověk onemocní tou, která je téměř…
PR články

Chcete si doplnit vzdělání? Zkuste studium MBA

Ke studiu MBA se můžete rozhodnout i v okamžiku, kdy už věkově dávno nepatříte mezi klasické studenty. Získat titul Master…
ZE ŽIVOTA

Šokující odhalení je konečně tady. Proč lidé z této populace…

Malá populace lidí je unikátní tím, že o nich lze říci, že žijí tak, že se to vymyká všem statistikám…
ZE ŽIVOTA

Tento muž nemá ani nohy, ani ruce. Přesto se rozhodl…

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Bohužel si to mnoho lidí neuvědomuje. Tedy spíše si to neuvědomují ti, kteří…
ZE ŽIVOTA

Spolu žili a spolu také zemřeli. Tento pár spolu žil…

Mnoho lidí vám řekne, že opravdová láska vůbec neexistuje. Že je to něco, co je vymyšlené a že realita je…
ZE ŽIVOTA

Ani anděl strážný či jiný ochranitel nedokáže eliminovat těchto 5…

Andělé strážní jsou nadpřirozené bytosti, o kterých se hovoří ve smyslu toho, že dokážou chránit každého člověka od řady zlých…