Tento býk neměl příjemný život. Podmínky jeho chovu byly strašné. Co se stalo, když k němu přišel nový muž? -
Menu

Tento býk neměl příjemný život. Podmínky jeho chovu byly strašné. Co se stalo, když k němu přišel nový muž?

Chov zvířat je dnes velké téma. A to hlavně z důvodu, že ne vždy je chov kvalitní a zvířata se v něm cítí dobře. A to je i tento případ. Případ býka, který celý život žil v malé kleci, která rozhodně nebyla ideální proto, aby si svůj život v zajetí užíval a aby se cítil dobře. Patřil do supiny těch zvířat, u kterých podmínky chovu nebyly ideální. A to se také podepsalo na tom, jak se choval, ale i na tom, co z něho vyzařovalo. Takových zvířat, které žijí v nevyhovujících chovech je stále více než dost a tak je třeba proti takovému zacházení bojovat. Proč ale zmiňujeme jenom jednoho býka? Jelikož vás překvapí tím, co udělá.

Dočkal se vysvobození

Důvodem, proč jsme se zaměřili na tohoto býka je také to, že se jako jeden z mála dočkal vysvobození. To se jenom tak nestává a když už, tak velmi sporadicky. Tento býk měl ale štěstí. Ze svého malého kotce, kdy byl upoután na řetězu, se mohl konečně dostat ven. Na místo, kde by měl žít. Tedy na pastviny, přímo do přírody. I když bude v ohradě, má zde mnoho prostoru pro svůj pohyb jak jenom bude chtít. Jeho vysvobození spočívalo v tom, že přímo k němu přišel muž, který udělal to hlavní. Sundal mu řetězy. Co se stalo potom, to skutečně nečekal nikdo. Ani muž, který býkovi přišel. I proto je tento příběh daného zvířete tak unikátní.

Jít dovnitř chtělo odvahu

Přece jenom daný býk vážil zhruba 900 kilogramů a vzhledem k podmínkám, ve kterých žil, rozhodně nepatřil mezi mírumilovná zvířata, která by byla nakloněna lidem. Byli to právě lidé, kteří mohli za to, kde a jak žil. A tak bylo jasné, že se k nim nebude chovat nijak dobře. I proto chtělo odvahu jít přímo k němu a odpoutat ho. Nakonec se našel muž, který to risk la který přímo k němu šel. I když mohl mít obavy, ukázalo se, že nejsou na místě. Býk totiž zareagoval zcela jinak, než se očekávalo. Stačilo mu sundat řetězy a byl zcela vyměněný.

Jasná ukázka vděčnosti

Jak býk zareagoval? Bylo to nejlépe, jak zareagovat mohl. Nejprve se několikrát nechal pohladit a zjistil tak, že člověk který u něho stojí není špatný. Že je naopak hodný. To co následovalo po uvolnění řetězů, to byl zase jasný projev radosti. Býk si najednou začal užívat volnosti pohybu. Mohl se proběhnout, mohl si poskočit, stejně jako si mohl zadovádět ve slámě. A to stále jenom na malé chodbě. I proto byl převezen na místo, kde měl prostoru více než dost. A bylo jasně vidět, jak se mu dané místo líbí. Jak má radost z toho, že je konečně volný.

Nezapomněl však na muže, který ho vysvobodil. Po tom, co se vydováděl, projevil dokonalou vděčnost. Nechal se nejenom několikrát ohladit, ale sám se hlavou začal k danému muži i lísat. Rázem byl krotký a přítulný a vypadal, jako se chce mazlit. To je jasný projev vděku, ale také přátelství. Po letech zavření a připoutání konečně našel někoho, kdo mu ukázal dokonalý život. Našel někoho, kdo se konečně stal jeho přítelem.

Važme si všech zvířat

Mnoho lidí se o hospodářská a jiná zvířata nezajímá. Myslí si, že city a lásku umí projevit jenom typičtí domácí mazlíci. Jak vidíte na videu, nezáleží na tom, o jaké zvíře jde, nebo zda váží 0,9, nebo třeba 900 kilogramů. Tento býk to jasně dokázal a projevil nejenom radost, ale také lásku. I přes to, jak žil po celý život, neházel lidi do jednoho pytle. Poznal, že jsou i tací, kteří jsou hodní. A těm svou náklonnost jasně projevil. Do budoucny můžeme jenom doufat, že se najde více pánů v červeném, stejně jako musíme doufat v to, že majitelé zvířat k nim budou přistupovat lépe a podmínky jejich života se výrazně změní. Samozřejmě k lepšímu.

Líbil se vám článek?

Tisk

Bojíte se nevěry? Sledujte těchto 5 klíčových signálů, které mohou značit, že partner nemá jenom vás

ZE ŽIVOTA
Nevěra je podle posledních statistik něco, čeho se dopouští stále více lidí. Jak mužů, tak i žen. Pravdou ale je…

Co děti potřebují? Není t vzdělání, ale láska. Tyto rady změní i vaše chování ke svým vlastním potomkům

ZE ŽIVOTA
Všude možně se můžete dozvědět celou řadu rad, informací a tipů, které jsou zaměřeny na to, co je pro vašeho…

Plaval po dobu 55 hodin. Zdolal vzdálenost 163 km. Jak vypadalo jeho tělo, když konečně vylezl na břeh?

ZE ŽIVOTA
Plavání je sportem, který je velmi doporučovaný a také prospěšný. Lze se díky němu dostat do formy, je možné díky…

14 pravidel oblékání, které by se jednou provždy měli naučit všichni! Povědomí o nich je základním pravidlem slušného chování.

KRÁSA A MÓDA
"Oblečte se trapně a všichni si budou pamatovat Vaše oblečení; oblečete se bezvadně a všichni si budou pamatovat Vás." Je…

Je na čase se zamyslet: opravdu se dneska máme lépe?!

ZE ŽIVOTA
Dneska bych se společně s vámi ráda zamyslela nad tím, jestli se v současné době opravdu máme tak dobře, jak…

Psychologové radí, co dělat, abyste byli součástí těch jedinečných 8 % populace, jež si plní své sny a cíle!

TIPY A TRIKY
Podle studií 92 % lidí nedosahuje svých cílů. Současně však existuje mnoho příkladů lidí, kterým se to daří úspěšně a…

Máte nějakou úchylku? Podívejte se, co je typické pro Vaše a partnerovo znamení!

TIPY A TRIKY
Ať už si to přiznáte, nebo ne, každý člověk na této planetě má nějakou úchylku. Otázka je jen jakou! Dnes si…

Příběh ze života: za rok a půl shodila neuvěřitelných 89 kilo! Jak to dokázala?!

ZE ŽIVOTA
Během neskutečných 18ti měsíců se této ženě podařilo shodit úctyhodných 89 kilo, což je výsledek, na který může být právem…

11 škodlivých věcí, které děláme každý den, aniž bychom si to uvědomovali!

TIPY A TRIKY
Změna návyků je nejen možná, ale také nezbytná, přinejmenším to říká Veronica Irvin z Oregonské státní univerzity. Některé návyky jsou…

Architektka z Anglie proměnila opuštěnou veřejnou toaletu na dům svých snů!

DŮM A ZAHRADA
Casa Milà (nebo La Pedrera) od Antoniho Gaudí je jednou z nejnavštěvovanějších budov na světě, známou svým surrealistickým a nekonvenčním…