Tento číšník musel obsloužit drzého, arogantního a nevychovaného zákazníka. Jak reagoval a co potom udělal, to je zcela geniální. Podívejte se

Být číšníkem, to rozhodně není nijak skvělé. Hlavně v situacích, kdy narazíte na hosty, kteří nejsou úplně příjemní. Jednoduše se v restauraci neumí chovat a je to právě personál, na kterém si vybíjejí svou zlost a také aroganci. Takového hosta nechce ve svém podniku nikdo. Bohužel číšník z našeho příběhu měl tu smůlu a musel se s jedním takovým setkat. Reagoval však zcela unikátně.

Lekce slušného chování je na místě

Co je problémem současných hostů? Sám se rozpovídal o tom, že dnešním lidem chybí vychování. Nejenom, že se chovají nadřazeně a povýšeně, že číšníka uráží, nebo že mu dokonce ani nedají dýško. Zmínil se také o tom, že se vytrácí i zcela elementární slušnost. A tím jsou na mysli slova, jako je děkuji, nebo také slovíčko prosím. I když by to mělo být něco zcela samozřejmého, praxe ukazuje, že něco takového je dnes spíše ojedinělé. Tento číšník se to rozhodl vyřešit po svém.

Jedna cedule, která naučí slušnosti

Jak to daný číšník vyřešil? Jednoduše pomocí cedule. Na té však nenapsal žádný vzkaz pro neslušné zákazníky. Napsal na ceduli to, co vždycky. Tedy aktuální nabídku. Nutno ale říci, že v trochu jiné podobě. A to zcela geniálně. Mnoho lidí si rázem uvědomilo, že by slušnost měla být nejenom základ, ale že jde o věc takovou, ze které mohou i profitovat. Takoví, jací jsou oni, jsou k nim i jiní lidé. A to je velké plus.

Čtěte také: Spala jsem celou noc s červenou cibulí kolem krku a když jsem se probudila, stal se zázrak!

Co je na ceduli napsáno?

Na první pohled se cedule jeví jako běžná nabídka kávy. Realita je ale přece jenom trochu jiná. A to v tom smyslu, že podle objednávky, kterou host učiní, mu bude naúčtována jiná cena. Jaké jsou rozdíly, celkem značné. Pokud nedisponujete angličtinou, ceduli jsme pro vás přeložili:

  • Jednu malou kávu – 5 dolarů
  • Jednu malou kávu, prosím – 3 dolary
  • Dobrý den, mohu dostat jednu malou kávu prosím – 1,75 dolarů

Unikátní nápad, který funguje

Co říkáte na daný nápad? Je originální, že ano? Nejenom, že se tato kavárna stala velmi rychle známou, ale samotný číšník uvádí i to, že díky jeho nápadu je skutečně počet slušných hostů o poznání větší. I ti, kteří jsou na první pohled hulváti pozdraví, poprosí a poděkují. Proč? Jakmile jde lidem o peníze, tak udělají cokoliv. Dokonce se snaží být i slušní.