David Hampl
28 června, 2019

Máte také svou písničku, na kterou rádi vzpomínáte? Máte svou písničku, kterou jste poslouchali v dětství? Pak jistě víte, že když ji uslyšíte, vzbudí to ve vás vzpomínky, které se vám vybaví. Podívejte se na překvapení, které dostal jeden dědeček od své vnučky, když mu chtěla na vánoce udělat radost.

Jak to všechno začalo

Dědeček, chtěl ve svém mládí vstoupit do armády, nicméně mu to bylo znemožněno a to vzhledem ke svému zdravotnímu stavu. Přišel o sluch v jednom uchu a to ve věku, kdy rád skládal písně. Nicméně některé složil a ty se dědily po generace. Zpíval je svým dětem i svým vnoučatům. Jaké pro něj bylo překvapení, když jeho vnučka mu na štědrý den jeho vlastní píseň zazpívala a zahrála. Takové chvíle se nedají ničím nahradit.

Važte si své rodiny

Je úplně jedno, jestli je vám dvacet nebo padesát. Měli byste vědět, že rodina by měla být ta, na kterou se můžete kdykoliv obrátit v případě nouze a, že vám rodina pomůže. Není vhodné a ani etické hádat se kvůli:

  • Penězům
  • Majetku

Rodina by měla držet pohromadě a to nejen o vánocích. Nezapomínejte na to, že člověk by vždycky měl vědět, kam patří. V současné době se lidé věnují tak akorát tomu, jestli mají dost peněz nebo materiálního majetku, nicméně v pozdějším věku, kdy naše rodiče již nejsou schopni se sami o sebe postarat, bychom měli jim péči, kterou nám celé roky věnovali, vrátit. Představte si například situaci, kdy sourozenci spolu celé dětství vyrůstají, stojí jeden při druhém, ale v situaci, kdy se musí podělit o rodinný dům, který jim rodiče zanechali, se pohádají. Není to trošku škodu? Je a veliká. Majetek nikdy nenahradí ty roky, které ztratíte, když se svým blízkým nebudete komunikovat.

Co dělat, když jste daleko

Může se stát, že je rodina „ rozprchnutá“ v celé republice, mnohdy i světě. Je to součást dnešního života a těmto situacím se zřejmě nevyhneme. Nicméně je potřeba se alespoň Párkrát do roka sejít a popovídat si. K tomuto účelu mohou sloužit nejrůznější svátky. Jedním takovým jsou vánoce, které mohou nahradit dobu, kdy volný čas s rodinou trávit nemůžete.

Umíte udělat radost?

Máte rádi dárky? Každý je má rád, nicméně se mezi námi najdou tací, kteří je raději dávají, než dostávají. Takovým případem může být i zmíněný vnučka, která chtěla udělat radost svému dědovi. Nutno podotknout, že naučit se zahrát píseň na hudební nástroj a ještě ji nazpívat, není hotovo za několik minut. Je to činnost, která zabrala při nejmenším i několik týdnů. A přesto jí stálo za to, vidět svého dědu, jak obrovskou radost má. Umíte také udělat radost někomu ze svých blízkých, bez toho abyste z toho něco měli, a děláte to jen proto, že dotyčného máte rádi? Pak je to jedině správně. Materiální dárky pominou, ale vzpomínky zůstanou.

Sdílejte článek