Tento dojemný příběh vás dožene až k slzám! Stařena napsala dopis na rozloučenou, který všechny šokoval. Když zemřela, našla ho zdravotní sestra, které vyrazil dech. Co bylo v dopise psáno? -
Menu

Tento dojemný příběh vás dožene až k slzám! Stařena napsala dopis na rozloučenou, který všechny šokoval. Když zemřela, našla ho zdravotní sestra, které vyrazil dech. Co bylo v dopise psáno?

Koloběh života je neúprosný a všichni stárneme. Bohužel k životu a stáří patří také smrt. Každý den umírají tisícovky starých lidí. Velká část z nich bohužel umírá v samotě. Nikdo s nimi netráví jejich poslední chvíle, nikdo je nedrží před jejich posledním výdechem. Smrt je prostě krutá.
Někteří lidé se ale rozhodli, že se smrti oddají už v průběhu života. Respektive oddají se samotě a prázdnotě, která provází většinou až poslední momenty lidského života.
Příkladem takového člověka můžeme demonstrovat na jedné stařeně, která byla celý svůj život naštvaná, nepříjemná a věčně zahořklá.

Po její smrti našla v jejím pokoji sestřička dopis na rozloučenou. Stařena měla výčitky svědomí. Tohle je obsah jejího dopisu!

Takže, co si myslíte, když se na mě podíváte?
Asi znám vaši odpověď, jsem stará, nepříjemná stařena, která nenávidí svět a všechny okolo. Hloupá bába, která není nikdy spokojená. Člověk, který není spokojený s ničím a s nikým.
Stará ženská, která neudrží v ruce ani rohlík a nikdy nemluví. Hořká stará ježibaba. Přesně tohle jste si o mně říkali. Já vás slyšela. To vaše šuškání a klepy.

Možná si myslíte, že jsem vás nikdy neslyšela, že nic nechápu a že jsem úplně hloupá. Možná jsem stará a pořád něco zapomínám a ztrácím, ale já za to nemůžu.
A vám to může být stejně jedno, protože jsem jako loutka. Můžete si semnou dělat co chcete, převézt mě kam chcete, říct mi co chcete, všichni víte, že nikdy nebudu protestovat.

Ale už toho mám dost. Toho, jak se na mě díváte. Myslíte si, že celé, co chci je neustále někoho obtěžovat, nechat se krmit a další ponižující věci?
Teď vám tedy otevřu oči a uvidíte, jaká doopravdy jsem, jelikož vy jste to nikdy nedokázala odhalit. A možná proto, že jste nikdy nechtěla.

Jaký byl můj život

Jako malá holka jsem samozřejmě milovala své rodiče a měla jsem obrovské štěstí, že jsem ho prožila s milující rodinnou, bratry a sestrami. Všechno bylo skvělé a život byl nádherný ostrov plný nových objevů a překvapení. To mi bylo 10 let.

Člověk stárne a dostane se do toho zvláštního věku puberty. Rodiče jsem často odmítala poslouchat a chtěla být hned dospělá. Jediné, co mě v tu dobu zajímalo bylo snění o mé budoucí velké lásce a princi na bílém koni, který si pro mě přijede a budu s ním do konce života. Představovala jsem si vztah jako pohádku bez jediné chyby a v 16 letech jsem tomu věřila.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

7 cviků na perfektní postavu, které můžete cvičit doma před…

Koukat na televizi a při tom efektivně spalovat tuky? Myslíte si, že je to nemožné? Vůbec! Existuje několik velmi efektivních…
Nezařazené

Čínské nakládané okurky podle po generace vyzkoušeného receptu: Nebudete už…

Sterilované okurky v nálevu se staly běžnou doplňující potravinou a doplňují řadu klasických jídel nejen české kuchyně. Receptů pro přípravu nálevu…
Nezařazené

Mátovo-citronová džem léčí 10x více než chemie z lékárny: Nejlepší…

Marmelády jsou výborné pro přípravu sladkých snídaní, do buchet a koláčů a také jako speciální sladidlo do osvěžujících letních nápojů…
Nezařazené

Zapečená cuketa podle staročeského receptu, který zaručeně ještě neznáte: Tato…

Francouzské brambory jsou českou klasikou. Na Slovensku je stejně chutnou obdobou zapečená cuketa, které se říká cuketová baba. Rychlé a…
Nezařazené

Účinné cvičení od mého fyzioterapeuta, které se vyrovná běhání i…

Kterou ženu by netrápil vzhled stehen a boků? Každý gram tuku je v těchto partiích okamžitě vidět, i proto je nutné…
Nezařazené

Domácí rohlíky upečené za 10 minut chutnají jako z kvalitní…

Jak si užít víkendové nebo prázdninové ráno? Perfektní snídaní s domácími rohlíky doplněnými o tradiční máslo, rajčátka nebo zeleninový salát. Domácí…