Tento elixír vám zaručí zdraví, mládí a odolnost

Připravte si jedinečný elixír podporující zdraví, mládí a odolnost organismu. Přírodní směs pozitivně ovlivní imunitu. Potřebovat budete 200 gramů medu, 1 citron, 1 paličku česneku a 1 polévkovou lžíci kurkumy. Nejprve česnek důkladně oloupejte. Pokud se vám nechce loupat každý stroužek zvlášť, vložte česnek do uzavíratelné nádoby a protřepejte ho. Slupka se během pár vteřin oddělí.

https://www.kulinarnababcia.pl/

Všechny složky jsou neobyčejně zdravé

Očištěný česnek vložte do mísy, přidejte citron nakrájený na malé kousky a důkladně omytou citronovou kůru. Vše rozmixujte mixérem, přidejte kurkumu a promíchejte. Nakonec vše zalijte medem. Směs nalijte do čistých sklenic s víčkem, uzavřete a nechte vychladnout. Používejte jednu čajovou lžičku směsi denně, a to ráno před snídaní a v poledne před obědem.

https://www.kulinarnababcia.pl/

Syrový česnek podporuje imunitní systém a působí jako přírodní antibiotikum. Umožňuje chránit tělo před bakteriemi a viry. Díky obsahu allicinu a selenu zvyšuje tvorbu žluči, což pomáhá zmírňovat ztučnění jater a umožňuje je důkladně pročistit. Med považovaný za lék v mnoha kulturách, působí antibakteriálně, antisepticky a antioxicky. To z něj činí vynikající prostředek k léčbě kožních problémů. Navíc mírní sezónní alergie a léčí bolest v krku a kašel.

Čtěte také: Zdravá snídaně 13 x jinak!

https://www.kulinarnababcia.pl/

Směs obsahuje vitamíny potřebné pro zdraví

Kurkuma obsahuje velké množství vitamínu C, B6 a E, ale i minerálů důležitých pro zdraví, jako je hořčík, vápník, draslík, mangan, zinek, železo a měď. Přednosti tohoto koření byly známé už ve středověku. Podle výzkumů má kurkuma antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a vykazuje velmi dobré hojivé a antiseptické vlastnosti.

https://www.kulinarnababcia.pl/

Poslední složka, citron, je bohatým zdrojem vitamínu C, který je užitečný v procesu budování imunity a regeneraci organismu. Pouze 100 gramů citronu stačí k tomu, aby naše tělo přijalo 45 miligramů vitamínu C. Citron také účinně bojuje proti bakteriím a virům a celkově posiluje obranyschopnost organismu.

https://www.kulinarnababcia.pl/

Zdroj: kulinarnababcia.pl