Tento experiment ukázal, jak se snadno může vaše dítě dostat do nebezpečné situace a také šokuje rodiče po celém světě.

Svět je velmi zvláštní a nikdy nevíte, co se vám nebo někomu blízkému stane. Všem samozřejmě přejeme, aby zažívali se svými blízkými jen ty nejlepší a nejhezčí chvíle plné radosti, štěstí a spokojenosti. I přesto všechno se na světě najdou lidé, kteří chtějí ostatním život znepříjemnit. Nyní máme na mysli především únosce malých dětí, kteří se na světě bohužel běžně vyskytují. Je proto nutné děti od mala učit, že cizím lidem na ulici nesmí věřit, nemají si od nich nic brát a v žádném případě s nimi nemají nikam chodit. Jeden dětský experiment totiž ukázal, jak snadno se dítě může dostat do takové nebezpečné situace.

Únosy jsou běžné

Možná budete překvapeni, ale děti mizí každý den. Je to velmi hrozná představa, ale bohužel se stále na světě najdou lidé, kteří jsou k něčemu takovému schopni. Unést na ulici cizí dítě a poté jeho prostřednictvím vydírat rodiče nebo nedej bůh udělat něco horšího. Tito nebezpeční jedinci už totiž dávno nejsou staří, oškliví a nebezpečně vyhlížející. Podstatně častěji se jedná o slušně vyhlížející lidi, hezky upravené a chytré. Takovým lidem pak děti snadno uvěří.

Experiment s dětmi

Jeden uznávaný sociolog proto provedl velmi zajímavý experiment na jednom z velmi frekventovaných dětských hřišť. Před tím samozřejmě potřeboval souhlas rodičů všech zúčastněných dětí. Výsledky tohoto experimentu byly šokující a odhalily skutečnosti, na které je potřeba dávat čím dál větší pozor a při výchově se na ně zaměřit. Znovu proto opakujeme a zdůrazňujeme, že děti musíme učit, aby v žádném případě na ulici nemluvily s cizími lidmi, pokud tam jsou sami. A to se může stát snadno, například při čekání před obchodem nebo na zmíněném dětském hřišti.

Čtěte také: Opravdu rychlé karlovarské knedlíky, které můžete připravit k masu, zelí i omáčce

S pejskem jde všechno lépe

A o jaký experiment tedy šlo? Muž se převlékl do hezkých a elegantní šatů, vzal si s sebou svého krásného bílého pejska a vyrazil na dětské hřiště. Jeho cíl byl jasný, oslovit dítě, získat si prostřednictvím pejska jeho pozornost a poté s ním odejít. Možná budete překvapeni, ale velké množství dětí muži uvěřilo. Ukázalo se tedy, že únosce už opravdu nemusí být jen ošklivý a zlý strejda, ale slušně vyhlížející člověk. Snadno se tak mohou dostat do nebezpečí. Je tedy nutné, aby děti toto pravidlo znaly a dodržovaly jej.