David Hampl
25 června, 2019

Zvířata jsou němá stvoření, která neumí mluvit naší řeči. To ovšem neznamená, že nemají žádné pocity, emoce a neumí číst vaše chování. Pokud se k nějakému zvířeti chováte slušně a s láskou, vrátí se vám to mnohonásobně. Říká se, že nejkrásnější pohled je z koňského sedla a skutečně tomu tak je. Ten, kdo to párkrát vyzkoušel a případně se na koni i naučil jezdit, ví dobře, že je to láska na celý život. Podívejte se na příběh, který vám vžene slzy do očí.

Přítel na celý život

Jeden muž v Americe měl koně, se kterým jezdil rodeo. A to několik let. Byli to přátelé, kteří bez sebe neudělali ani krok. Kůň je velmi inteligentní zvíře, a když s ním trávíte každý den, ví dobře, že když nepřijdete, že se něco stalo. Stejně tomu bylo v případě mladého muže. Jenže tohoto pána postihlo neštěstí v podobě tragické dopravní nehody, při které zemřel. Jeho bratr věděl o to, že kůň s mužem byli nerozluční přátelé a tak trval na tom, aby se kůň zúčastnil pohřbu. Kůň tak byl v pohřebním průvodu, nicméně nikdo nečekal, že se stane něco, co nikdo před tím neviděl. Kůň při pohřbu začal plakat a to i hlasitě.

Když za vás zvíře i dýchá

Kdyby tak takoví byli i lidé. Zvíře ať už pes nebo kůň jsou tvorové, kteří jsou vděční za každou péči, která se jim dostává. Kůň je velmi inteligentní a pozná vaše pocity. Stejně jako je může prožívat, s tím rozdílem, že je neumí sdělit slovy. Podle očí se dá však poznat ledacos.

  • Strach
  • Radost
  • Smutek

Říká se, že kůň vycítí, že máte strach a také se podle toho chová. Je to stejné, jako u lidí, když máte strach, také se nějakým způsobem chováte. Nejčastěji se bráníte a máte v sobě jakýsi pud sebezáchovy. Stejně se chová i kůň nebo pes. Když je vám smutno, tak nejčastěji pláčete. Věděli jste, že i pes dovede plakat? Pozná, když se ho chystáte opustit a ví, že například někam odjíždíte. Nicméně na rozdíl od člověka, nedokáže poznat, jestli se ještě vrátíte. Zvíře neví, že ho neopustíte a myslí si, že se teď o něj nebude moci nikdo postarat.

Zvířatům patří nejlepší péče

Máte-li doma nějaké zvíře, které se dá pokládat za domácího mazlíčka, zkuste mu věnovat vaši pozornost. Jeho projevy dokážou sice člověka naštvat, například v případě, kdy doma najdete roztrhané boty, nicméně je to jen projev psa, kterému se stýská a nudí se. Pes to neumí říci, musí vám to nějak naznačit, abyste to pochopili. Nebijte je, ani na ně nekřičte. Pokud se svými mazlíčkům budete věnovat a dávat jim najevo, že jsou členy rodiny, jistě se vám to v budoucnosti vrátí, až třeba budete potřebovat pomoci. Zvířata mají šestý smysl a poznají, že se něco děje. A často daleko lépe než vy. Ne nadarmo se psi cvičí pro vyhledávání drog. Dokonce se říká, že mohou rozpoznat nemoc, nebo změnu počasí.

Sdílejte článek