Tchyně (pekařka) mi poradila tento recept na lahodný domácí chléb. Je chutný, vláčný, s křupavou kůrčičkou – uložte si ho, než zmizí!

Také už nevíte, co všechno máte stále péct? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň výborně opravdu chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na báječný domácí chléb. Nejen, že si na něm všichni pochutnají, ale navíc se do něj zamilují tak, že už nebudete muset do obchodu pro kupovaný. K jeho přípravě nebudete muset použít snad ani nůž, což je skvělé. Recept na revoluční chléb je snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Suroviny a ingredience

Nemusíme vám vysvětlovat, že příprava chleba vám zabere nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celý den. Pokud si budete chtít tento chléb připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 340 ml vody, 500 g pšeničné mouky, 9 g droždí a sůl. Naprostá klasika, která by vás rozhodně neměla překvapit. Na nic tedy nečekejte a hurá do přípravy.

Báječná vůně chleba

Budete-li mít vše nachystáno, pusťte se do práce. Za chvíli se budete moci těšit z chleba, který si zamilujete. Jeho lahodná chuť a skvělá vůně vás dostanou na první pokus. Postup je opravdu jednoduchý a zvládne ho každý. Chleba se perfektně hodí jako doplněk k velkému množství pokrmů. Co vám ale budeme povídat, chleba zná přece každý. Pojďme tedy na to.

Postup krok za krokem

Nyní se pojďme podívat, jak při přípravě lahodného chleba postupovat. Nebojte se, je to snadné. Mouku smíchejte s droždím, solí ve velké míse a rychle promíchejte s vodou. Není třeba těsto hníst. Zakryjte ho na dobu 18 až 20 hodin při pokojové teplotě. Předehřejte si troubu na 250 stupňů. Těsto dejte celé do formy, kterou si vysypte moukou. Opatrně vložte těsto do trouby a pečte ho 40 až 50 minut. Nakonec jej nechte vychladnout na grilu. Poté už můžete ulamovat a vychutnávat si tento zázrak. Podělte se s přáteli o tento recept a udělejte jim skvělým chlebem radost. Uvidíte, že si ho zamilují stejně, jako vy.