Tento list je zázrak v medicíně. Krevní tlak, střeva, nespavost a mnoho dalšího. Podpořte své zdraví jednoduše

Farmaceutické firmy se neustále snaží prosazovat své zájmy a tak zcela logicky apelují na každého, aby kupoval jenom jejich produkty, které nabízejí v lékárnách. Nutno ale dodat, že v tomto směru nelze zapomínat také na sílu přírody. Mnohdy se bez léků zcela obejdeme, jelikož pomůže právě unikátní síla přírody. A mnohdy v té formě, kterou máme zcela běžně doma. Příkladem je tento obyčejný list, který dost možná znáte jenom pro jeho vůni, ale jakmile poznáte i jeho sílu, nedáte na něho dopustit.

Obyčejný bobkový list

Vaříte svíčkovou? Nebo chystáte guláš? Či máte v plánu připravit si třeba pečené maso? Všude tam se bobkový list hodí. To proto, že jídlu přidá zajímavou vůni, stejně jako mu přidá i zajímavou chuť. Opomenout nesmíme ani to, že jeho zajímavosti jsou mnohem větší, jelikož v oblasti přírodní medicíny je doslova zázrakem. Unikátem, který může používat každý. Koupit ho lze již balený v sáčku v jakémkoliv obchodě, a to za celkem přijatelnou a tedy nízkou cenu.

Jaké jsou jeho účinky?

Oblasti působení bobkového listu jsou skutečně velké a je třeba jasně a objektivně říci, že je lékem na celou řadu zdravotních problémů. Ty se mohou týkat například kůže. A to pokud jde o ekzémy nebo vyrážky, stejně jako může jít o různé kožní infekce. Stejně tak pomůže i s věcmi, jako jsou nárazové bolesti hlavy, nebo jako jsou velké migrény. Obojí je pomoc, která jasně funguje.

Čtěte také: Jste milovníci vína? 8 mýtů o vínu, které stále přetrvávají!

Zapomínat nelze ani na problémy s vysokým krevním tlakem, který umí bobkový list velmi dobře snižovat. To se pozitivně podepisuje třeba i na tom, že blahodárně působí na lidské svalstvo a snižuje nepříjemné kontrakce svalů. Samozřejmostí je také to, že i díky optimálnímu proudění krve dokáže napomoci regeneraci svalů a také umí napomoci v tom, že nebudou tolik namáhané. Umí pomáhat také ženám se zvládáním premenstruačního syndromu.

Pomáhá také lidské psychice. Nelze opomíjet jeho pozitivní vliv v případě mentálního vyčerpání, stejně jako pozitivní vliv při problému s depresemi. Na lidské tělo má i blahodárné účinky související s trávením. Umí ho podpořit, dokáže také eliminovat nadýmáním, stejně jako snižovat případnou bolest břicha, ale umí řešit i trávicí problémy jako takové. Doporučuje se také lidem trpících nespavostí, nebo lidem kteří sice spí dobře, ale výrazně chrápou.

Výše zmíněný přehled stále není konečný, jelikož je třeba zmínit ještě problémy, jako artritida, revma, cystitida, ale i otoky končetin, problémy s močovým měchýřem, nebo problémy s vylučováním. I to jsou oblasti, kde dokážete naplno využít účinků, které bobkový list má.

Jak ho využít? Ve formě čaje

Pokud hledáte tu správnou metodu jeho využití, tak se tou nejlepší jeví využití čaje. Ten je možné připravit velmi snadno. Stačí nádoba s vařící vodou, do které se následně bobkový list jenom vloží. Nutné je nádobu přiklopit a nechat ji zhruba po dobu 15 minut louhovat. Poté se listy bobkového listu vyjmou a následně je možná nápoj vypít. Pro zlepšení chuti není problémem přidat citron nebo trochu medu.

Jak často pít?

Pokud chcete využívat účinky bobkového listu naplno. A to jak při nemocech, tak v rámci prevence, je ideální volnou užívat daný čaj nejméně 2x denně. Samozřejmě v případě problémů je na místě dávky zdvojnásobit. Jednou dávkou se rozumí jeden klasická šálek, který standardně, nejlépe ještě vlahý vypijte.

Co vše obsahuje?

Důvodem jeho pozitivních účinků je především celkové složení, kterým dokáže zaujmout. Pokud se na něho podíváme blíže, tak je kladem především vitamin A, stejně jako je to řada minerálů, hlavně potom v podobě vápníku, draslíku a hořčíku, nebo i železa. Na to, jak je bobkový list malý a lehký je zastoupení pravdu velké.