Tento list vás ochrání před hmyzem po celé léto. Jednoduché a levné řešení si pochvaluje každý, kdo ho vyzkoušel. A kde list najdete? Jistě ho máte doma. A kam ho položit? To vám ihned prozradíme! -
Menu

Tento list vás ochrání před hmyzem po celé léto. Jednoduché a levné řešení si pochvaluje každý, kdo ho vyzkoušel. A kde list najdete? Jistě ho máte doma. A kam ho položit? To vám ihned prozradíme!

Léto je časem klidu, pohody a odpočinku, ale ten nám často komplikují nezvaní návštěvníci, kteří bez okolků narušují naše soukromí. Řeč je o hmyzu, který nechápe rozdíl mezi vaším domem a venkovním prostředím a přichází a odchází, jak se mu zamane. Takoví návštěvníci vám mohou pobyt doba pěkně znepříjemnit.

Jak se proti nim bránit? Nabízí se samozřejmě snadné řešení ve formě různých repelentů a odpuzovačů hmyzu. Jenže ty jsou často nejen velmi drahé, ale také nepříliš účinné, a hlavně mohou být potenciálně i škodlivé pro vaše zdraví. Existuje snazší a bezpečnější způsob, jak se hmyzu jednou pro vždy zbavit.

Obyčejný list

Budete potřebovat jen jedinou věc – obyčejný bobkový list, který doma jistě běžně užíváte k vaření. Jenže na vaření se jeho použití vůbec neomezuje. Dokáže divy i co se týče odpuzování hmyzu. Funguje to jednoduše. Do každého rohu vašeho domu umístěte po jednom bobkovém listu a nechte se překvapit tím, jak skvěle funguje.

Hmyz se ve vašem domě nebude srocovat a pěkně rychle si to zase bude směřovat zpátky ven. A vy si konečně budete moci užít léta doma v poklidu a pohodě bez nezvaných návštěvníků.

Jak to funguje

Je to jednoduché. Vůně bobkového listu je velice výrazná, a to zejména pro hmyz. Ty ji přímo nesnáší a jakmile ji ucítí, budou se klidit hezky pryč. Bobkový list je ideální umístit do rohů místností, kam se hmyz většinou snaží ukrývat před světlem a teplem.

  • Bobkový list můžete také vložit do skříněk a nádob, kde uchováváte jídlo.
  • Je zcela neškodný pro vás i vaše domácí mazlíčky.
  • Je to levné, ale nesmírně účinné řešení.

Bobkový list si poradí s většinou hmyzích škůdců – od molů, přes mravence až po různé druhy brouků. Pokud bydlíte v domě, je dobré jej umístit i v okolí dveří a okenních rámů, kudy hmyz běžně vstupuje dovnitř. Vezmete mu tak přístupovou cestu, a dovnitř se tak vůbec nedostane.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky…

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba…
TIPY A TRIKY

Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to?…

Diety jsou jedním z nejprobíranějších témat na ženských internetových diskuzích. Většina žen se snaží zhubnout, nebo si alespoň udržet váhu. Existují…
TIPY A TRIKY

Chcete nakládat okurky? Na klasický recept si po vyzkoušení této…

Nakládané okurky jsou u nás velice oblíbené. Každý rok se řada rodin každoročně pouští do náročného procesu, který začíná pěstováním…
TIPY A TRIKY

Potřebujete zhubnout? Uvařte si tento čaj! Nebudete věřit tomu, jak…

Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i doba dovolených, a tedy i doba plavek. Při pohledu do zrcadla…
TIPY A TRIKY

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý…

Komáři umí znepříjemnit život asi každému. Navíc se jich velice obtížně zbavuje – kupované repelenty nejen, že ne vždy fungují,…
TIPY A TRIKY

Nemáte zahradu ani balkon a přesto toužíte po domácích rajčatech?…

Rajčata, neboli rajská jablka, má v oblibě čím dál více lidí. Jde o báječně chutný a zdravý druh zeleniny, která se…