David Hampl
10 června, 2019

Léto je časem klidu, pohody a odpočinku, ale ten nám často komplikují nezvaní návštěvníci, kteří bez okolků narušují naše soukromí. Řeč je o hmyzu, který nechápe rozdíl mezi vaším domem a venkovním prostředím a přichází a odchází, jak se mu zamane. Takoví návštěvníci vám mohou pobyt doba pěkně znepříjemnit.

Jak se proti nim bránit? Nabízí se samozřejmě snadné řešení ve formě různých repelentů a odpuzovačů hmyzu. Jenže ty jsou často nejen velmi drahé, ale také nepříliš účinné, a hlavně mohou být potenciálně i škodlivé pro vaše zdraví. Existuje snazší a bezpečnější způsob, jak se hmyzu jednou pro vždy zbavit.

Obyčejný list

Budete potřebovat jen jedinou věc – obyčejný bobkový list, který doma jistě běžně užíváte k vaření. Jenže na vaření se jeho použití vůbec neomezuje. Dokáže divy i co se týče odpuzování hmyzu. Funguje to jednoduše. Do každého rohu vašeho domu umístěte po jednom bobkovém listu a nechte se překvapit tím, jak skvěle funguje.

Hmyz se ve vašem domě nebude srocovat a pěkně rychle si to zase bude směřovat zpátky ven. A vy si konečně budete moci užít léta doma v poklidu a pohodě bez nezvaných návštěvníků.

Jak to funguje

Je to jednoduché. Vůně bobkového listu je velice výrazná, a to zejména pro hmyz. Ty ji přímo nesnáší a jakmile ji ucítí, budou se klidit hezky pryč. Bobkový list je ideální umístit do rohů místností, kam se hmyz většinou snaží ukrývat před světlem a teplem.

  • Bobkový list můžete také vložit do skříněk a nádob, kde uchováváte jídlo.
  • Je zcela neškodný pro vás i vaše domácí mazlíčky.
  • Je to levné, ale nesmírně účinné řešení.

Bobkový list si poradí s většinou hmyzích škůdců – od molů, přes mravence až po různé druhy brouků. Pokud bydlíte v domě, je dobré jej umístit i v okolí dveří a okenních rámů, kudy hmyz běžně vstupuje dovnitř. Vezmete mu tak přístupovou cestu, a dovnitř se tak vůbec nedostane.

Sdílejte článek