David Hampl
29 června, 2019

Tento příběh se stal v Americe a hrdinkou je fenka, která svůj život neměla opravdu jednoduchý. Bydlela u ženy, která se o ni možní i částečně starala, nicméně když ujistila, že je fenka březí, naložila ji do auta a odvezla ji na místo, které by se nelíbilo ani člověku. Zastavila uprostřed silnice mimo město a tam ji nechala napospas svému osudu. A jak to dopadlo? Podívejte se.

Když zasáhne člověk

Když byla fenka nalezena, tak byla umístěna do útulku, nicméně v jejím stavu bylo málo pravděpodobné, že by se jí podařilo přežít. Po tom, co se jistý muž dozvěděl o tom, kde byla fenka nalezena a v jakém stavu je, ihned se za ní vypravil, aby jí pomohlo. To, že to bylo daleko, ho vůbec nezajímalo. Fenku si osvojil a vypravil se s ní domů. To však ještě není všechno, co ho potkalo. Fenka uprostřed cesty začala rodit. Muž si uvědomoval, že to není zrovna to nejlepší místo pro porod, nicméně v danou chvíli nemohl dělat nic jiného, než zastavit a fence pomoci. Jediné co u sebe měl, byl nůž, kterým mohl přeříznout štěňatům pupeční šňůru. Co se stalo dále?

  • Narodilo se 7 krásných štěňat
  • Všechna byla zdravá a v pořádku

Nejen, že vše dopadlo opravdu skvěle, ale také štěňata mají nové domovy a to do jednoho. Nový domov také našla jejich maminka, která v sobě má neskutečnou sílu a odvahu. A kdo byl ten muž, který se o ni postaral?

Muž jménem Art

Muž se jmenoval Art a bylo mu 69 let. Není to jeho jediný počin. Od té doby, co mu, jako malému klukovi, zemřel jeho pes v náručí, dělá takové činy poměrně často. Velmi ho tento zážitek kdysi poznamenal a tak se dá říct, že má raději zvířata, než sebe. Bylo by moc hezké, kdyby takových skutků bylo daleko více. Není to zase tak složité, nemyslíte?

Něco o porodu u psů

Při porodu psů, máma bude chtít ve vašem domě soukromé místo, kde bude moci relaxovat a v klidu porodit štěňata, aby si v posledních dvou týdnech březosti vybudovala hnízdo. Ideální hnízdo pro fenky, které porodily, je velká lepenková krabice a naplněná čistými přikrývkami, prostěradly nebo ručníky. Ujistěte se, že krabice je dostatečně velká, aby se maminka i její vrh pohodlně vešly dovnitř. Budete také muset zajistit, aby box byl dostatečně vysoký, aby zabránil útěku všech dobrodružných štěňátek. Umístěte hnízdo na klidném místě při pokojové teplotě, kde nebude fenka rušena a může zůstat v klidu. Přidání vlastního ložního prádla nebo hraček do hnízda ji může povzbudit k tomu, aby je použila. Bude tak více v klidu. Do porodu štěňat není třeba zasahovat, pouze v nejnutnějších případech. Stejně se dobře postará i své malé děti, pokud k tomu má dobré podmínky. Nezapomeňte na to, že fenka potřebuje především čistou vodu a především její dostatek, aby mohla řádně kojit. Stejně tak potřebuje kvalitní stravu a klid.

Sdílejte článek