Tento muž nemá ani nohy, ani ruce. Přesto se rozhodl nevzdat a nyní žije spokojený život. Dle jeho slov si ho užívá naplno, i přes svou zákeřnou nemoc -
Menu

Tento muž nemá ani nohy, ani ruce. Přesto se rozhodl nevzdat a nyní žije spokojený život. Dle jeho slov si ho užívá naplno, i přes svou zákeřnou nemoc

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Bohužel si to mnoho lidí neuvědomuje. Tedy spíše si to neuvědomují ti, kteří jsou zdraví a kteří jsou zcela v pořádku. Potom je tu skupina lidí, kteří toto štěstí neměli. A příkladem je právě Christian, který se narodil velmi postižený. Narodil se jak bez rukou, tak i bez nohou. Jeho tělo tedy tvoří v podstatě jenom trup a hlava. Je mnoho lidí, kteří by takový boj vzdalo. On ale ne a podle svých slov žije život naplno a i přes svou zákeřnou nemoc si ho užívá.

Nemoc, kterou má, je opravdu velmi unikátní

Jak se jmenuje nemoc, kterou tento mladý muž trpí? Je to Tetra-Amelia syndrom. Jedná se o diagnózu velmi výjimečnou, která se však čas od času objeví. Člověka začne postihovat vlastně už v době, kdy je ještě v lůně matky. Následně dojde k porodu a místo zdravého jedince se narodí dítě, které nemá vyvinuté končetiny. V tom nejhorším případě nemá ani ruce, ani nohy. A právě to je příběh tohoto muže.

Těžký životní příběh a dětství mu život neulehčil

Když se narodil, byli jeho praví rodiče natolik šokováni, že se ho vzdali. I když to bylo jejich dítě, tak ho nechtěli. Musel tedy zamířit k adopci. Naštěstí se našli dobří lidé, kteří ho pojali za svého. Díky tomu měl už od svého dětství milující rodinu, která to však neměla jednoduché. Je třeba říci, že bez končetin člověk nemůže v podstatě nic. Jeho adoptivní rodiče si tak museli zvyknout na zcela jiný život, který byl spojený s tím, že se museli každou minutu starat o jejich adoptivního syna Christiana. A to proto, že on to sám nemohl zvládnout.

Nyní je Christianovi již 27 let a stále musí být odkázán na pomoc druhých. Jeho tělo tvoří jenom trup a hlava a unikátní je i jeho váha. Je totiž pouze 20 kilogramů. Jde však o hmotnost optimální, jelikož tento zbytek jeho těla je plně vyvinutý.

Starost o sebe nezvládne. Žít spokojený život ale chce

 

Bez končetin je to pro Christiana velmi těžké. Nemůže se například sám umýt, nemůže sám zamířit na toaletu, stejně jako se ani sám nenají. To všechno jsou věci, u kterých potřebuje pomoc ostatních. Přesto se ale nevzdává a věří, že v budoucnu bude mít život zcela plnohodnotný. Dokonce mluví o tom, že by chtěl manželku a že by chtěl také vlastní děti. Věří, že díky rychlému vývoji v medicíně brzy bude moci dostat náhradní končetiny a fungovat tak, jako běžný člověk.

Zatím může jenom přemýšlet a mluvit

Jeho život je aktuálně velmi těžký, jelikož jediné co v podstatě může, je mluvení a přemýšlení. U všeho ostatního potřebuje pomoc okolí. To ale neznamená, že se chce s touto svou nemocí smířit. Chce žít život jako ostatní a tak rozhodně není z těch lidí, kteří by byli doma upoutáni na lůžko a nic nedělali po celé dny. I on se rád podívá ven, rád navštíví zajímavá místa a poznává zajímavé lidi. Mluví tak o tom, že si svůj život užívá, stejně jako kdokoliv jiný.

Dokonce se rozhodl i pro studium. A to oboru, který se dotýká IT a také médií. Studium samozřejmě realizuje dálkově ale podle výsledků je vidět, že i s tělesným hendikepem dokáže školu zvládnout. Jenom to potvrzuje, že jde o člověka chytrého, který měl jenom smůlu v životě.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
ZE ŽIVOTA

Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
ZE ŽIVOTA

Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
ZE ŽIVOTA

Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
ZE ŽIVOTA

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
ZE ŽIVOTA

Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás…

Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď…