Tento muž odjel do Číny. Nikoliv za poznáním, ale za účelem léčby přírodními metodami. Neuvěříte, jaký byl, když se vrátil. Když se rozpovídal co zde zažil, bylo to ještě více k neuvěření -
Menu

Tento muž odjel do Číny. Nikoliv za poznáním, ale za účelem léčby přírodními metodami. Neuvěříte, jaký byl, když se vrátil. Když se rozpovídal co zde zažil, bylo to ještě více k neuvěření

Žijeme v době, která je velmi rychlá, která je plná stresu a která je plná civilizačních nemocí. A právě tato doba může být důvodem, proč je naše zdraví stále horší a horší. I když současné doba přináší také úspěchy na poli medicíny, jsou problémy, které vyléčit nedokáže. I proto se muž z našeho příběhu rozhodl dále nevyužívat aktuálních léčebných postupů, které nefungovaly, ale rozhodl se naopak pro cestu do Číny. Proč? Jelikož čínská medicína je známá po celém světě. A to i v dnešní době. Bylo až neuvěřitelné ho vidět, když přijel zpět.

Čínští lékaři vědí, co s člověkem

Základy přírodní čínské medicíny jsou založeny především na tom, že místní lékaři hledají soulad s přírodou a myslí. Nepoužívají chemické preparáty, jako je tomu v Evropě. Věří, že cesta k vyléčení vede jinudy. A jak se ukazuje, tento postup má výsledky. Používají takzvané meridiány, neboli kanály, které má každé lidské tělo. Každý meridián v lidském těle je zodpovědný za určitou konkrétní věc. Výsledkem daného stavu je zlepšení zdraví po všech stránkách. To potvrdil i muž, když se z Číny vrátil. A rozpovídal se ještě více.

Na čem je tradiční čínská medicína postavena?

Jedná se nejenom o léčení, ale mnozí své služby berou dokonce jako poslání. I proto, že vše odkazuje k taoistickým poustevníkům, kteří dané umění ovládali a kteří ho následně předali lidem pod podmínkou, že ho budou využívat ku prospěchu a k pomoci. A to se také děje.

Vše je založeno na využívání a také na sledování lidské energii, která je ovládána a posílána správným směrem. Ta proudí v určitých kanálech a metody léčby jsou postaveny na úpravě těchto proudá tak, aby vše fungovalo jak má. Ovládání daných proudů je často realizováno přes ruce pacienta. Není to ale jenom jeho dlaň, ale jsou to i jednotlivé prsty. Podívejme se společně na to, s čím části rukou souvisí.

Palec

Tento prst je zodpovědný za to, jak proudí energie do plic. Pokud se u pacientů objeví jakékoliv dýchací problémy, hledá čínská medicína řešení právě skrz palec, kterým upravuje jednotlivé toky energie do plic.

Ukazovák

Tento prst je zodpovědný za celý lidský trávicí systém, primárně potom za tlusté střevo. Ať jsou to problémy s trávením, nebo se jedná o průjmy, zácpu, nebo jiné komplikace, řešení začíná právě u tohoto prstu.

Prostředníček

Tento prst je spojený s tokem energie do jednoho z nejdůležitějších svalů lidského těla. A to se srdcem. S ním mohou být spojeny různé problémy, ale zkušení léčitelé vědí, jak si s nimi s využitím tohoto prstu poradit.

Prsteníček

Zajímavostí daného prstu je to, že nekontroluje jenom jeden orgán, ale že je zodpovědný je celou část těla. A to za vše, co se nachází těstě pod plícemi a končí těsně nad začátkem střev. Tato část těla je léčena s využitím daného prstu.

Malíček

Je sice nejmenší ze všech prstů, ale na jeho důležitosti mu to vůbec neuvírá. Naopak. Je lehce spojený se srdcem, ale tentokrát ve směru správného pumpování krve a ve směru správného rozvodu živin, kyslíku a dalších látek po celém těle.

Zadní strana ruky

Zde můžete dost možná tušit, s čím je zadní strana ruky spojena a co se právě touto částí těla léčí. Dá se říci, že je to zadní strana naší postavy. Tedy vše, co se týká zad. A to jak páteře, tak i samotného svalstva.

Pomohou cviky, ale také vhodný postup čínského léčitele

Jaké zkušenosti si přivezl muž, který se od čínských léčitelů vrátil? Říká, že mají ohromnou moc a současná chemická medicína se s nimi nemůže rovnat. Dále říká, že jsou skutečnými odborníky a pokud má člověk velký problém, dokážou mu pomoci. Zároveň dodává, že pokud má člověk menší problém, může si pomoci i sám. Stačí vhodné cviky, masírování nebo stimulace té části ruky, která je zodpovědná za proudění energie do konkrétní části těla.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…