David Hampl
25 června, 2019

Také chodíte do přírody na procházky? Jistě, člověk si potřebuje provětrat hlavu a zrelaxovat mysl. A není nic lepšího, než vzít domácího mazlíčka a vyrazit na procházku. Někdy se však takový malý výlet může zvrtnout v poměrně velké drama. To samé se stalo jednomu pánovi, který takto vyrazil na procházku se svým psem a nezapomněl se dívat okolo sebe.

Dívejte se kolem sebe

Většina dní celkem poklidných, ale některé jsou takové, že na ně nikdy nezapomeneme. Zmíněný muž procházel okolo rybníka a v tom spatřil něco, co ho zneklidnilo. Věděl, že se jednalo o zvíře, ale musel přijít blíž, aby zjistil, že jde o velkého psa. Nalezený pes vyčerpaný a unavený, navíc zabořený v bahně a vystrašený. Zavolal proto o pomoc. Sešlo se několik lidí, pes se nedal jen tak chytit a tak mu obmotali kus hadru kolem očí, nicméně po chvíli pes vyskočil sám. Až teprve potom se ukázalo, že pes trpí velkou nadváhou a pravděpodobně do vody spadl a už se nedokázal dostat ven. Pes sice trpěl nadváhou a tak se dalo předpokládat, že má majitele, který ho bude postrádat. Nestalo se tak však. Díky jeho osudu ale pravděpodobně má již novou rodinu, u které se má skvěle.

Někdy může pomoc potřebovat člověk

V dnešní době se lidi ženou jen za kariérou a penězi. Nezištná pomoc se už v dnešní době jen tak nevidí. Není málo případů, kdy se dočteme, že někdo někde nezastavil u nehody, nebo že lidé kolabují na ulicích a nikdo si jich nevšímá. Nezapomínejte na několik věcí.

  • Poskytnout pomoc je povinnost
  • Umět základy první pomoci by měl každý
  • Pomoc může potřebovat někdo z vašich blízkých

Poskytnout první pomoc je povinnost, která se, při nedodržení, bohužel příliš netrestá. Jste řidiči? Víte, jak byste se zachovali v případě nehody? Snažte se podívat alespoň do nějakých příruček, případně se o tuto problematiku zajímat více. Zavolat sanitku sice z hlediska zákona stačí, nicméně často může být pozdě, pokud se neodvážíte udělat další krok.

Pomoc můžete potřebovat i vy

V neposlední řadě se může stát, že budete potřebovat pomoci vy a pak přijede někdo, kdo se také neodváží. Případů, kdy lidé neposkytnou první pomoc, je poměrně hodně, nebuďte mezi nimi a nebuďte laxní ke svému okolí. Stejně jako byste pomohli bezmocnému zvířeti, tak se jistě odvážíte pomoci i člověku. A proč lidé nechtějí pomáhat?

  • Jsou z dané události v šoku
  • Říkají, že je tam dost lidí
  • Bojí se
  • Nemají čas

Zde je uvedeno několik důvodů, proč se někteří vyhýbají první pomoci. Šok je prvotní reakcí na vzniklou událost. Může ji prožít každý, nicméně je potřeba se naučit, jak se se šokem vyrovnat. Stačí si na chvilku uvědomit, co se vlastně stalo a podpořit sám sebe. Lidé se často bojí. Jde především o to, že se mohou bát, co uvidí a také toho, že něco pokazí. Pokazit však nic nejde.

Pomáhejme těm, co to potřebují

Stejně jako člověk, tak i pes je v mnoha domácnostech členem rodiny. Nyní jsme zmínili, že je dobré nebát se pomoci člověku, ale u těchto domácích mazlíčků to platí stejně. Některé případy týrání zvířat, jsou opravdu otřené. Mezi námi a zvířaty není rozdíl a ani nejsme páni tvorstva, abychom mohli ničit přírodu. Zvířata jsou jako lidé, cítí bolest i emoce, stejně jako radost a veselí. Už jste někdy viděli psa plakat? Ano, i toto dokážou a není to nic neobvyklého. Chovejte se ke svému okolí stejně, jakoby jste si přáli, aby se ostatní chovali k vám. Jaké máte zkušenosti s pomocí vy? Zachránil vám také někdo život, nebo jste někomu pomohli vy? Pokud ano, jistě víte, že ten pocit se nedá ničím popsat a možná si nakonec říkáte, jestli byste nemohli pomoci ještě více. Nebojte se pomáhat, nic vás to nestojí a možná vám jednou někdo přijde poděkovat.

Sdílejte článek