Tento muž si každý rok vyrábí svůj vlastní med, no až zjistíte z čeho, neuvěříte vlastním očím

U tohoto výrobku budete otevírat nejenom oči ale i ústa. Vyrobil ho muž, který si užívá důchodu na své chatě a počas dlouhé chvíle se rozhodl, že se pokusí vyrobit si vlastní úl. Kdyby jeho „vynález“ nebyl mimořádně inspirativní, dnes byste o něm nečetli. Jestli si chcete užívat vlastního medu, tak nepřestávejte číst.

Starý pán má ročně tolik medu, kolik s manželkou zkonzumují. A to jen díky jeho vlastní vynalézavosti a fantazii. Domov pro pracovité včelky vyrobil jen z obyčejných zavařovacích sklenic.

Čtěte také: Věděli jste to? Tyto magické potraviny Vám pomohou zhubnout bez námahy a zdlouhavého čekání!

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Výroba včelína

Na výrobu včelího potřeboval starý pán několik věcí. Při jeho stavbě využil jako opěrný materiál dřevěnou krabici a překližkovou lištu hrubou přibližně 10-15mm, dále 12 kusů litrových zavařovacích sklenic, středně velké šrouby, vrtačku, tmavé mořidlo na dřevo, tužku a pravítko a pilku.

Na překližce si tužkou naznačil 12 bodů ve stejné vzdálenosti. Z každé hrany odečetl 10 cm. Tak dostal rozložení, jaké vidíte na obrázku.

Dřevěnou krabici otočil dnem vzhůru a obkreslil si obvod hrdla sklenic. Vyřezal kruhové otvory a sklenice vložil do nich.

Překližku upevnil na rám dřevěné krabice a na ni upevnil dřevěné laťky. Přidal mřížku, kterou si předtím připravil z tenkých železných tyček. Ty mu později posloužily k tomu, aby se celý včelín nezhroutil pod tíhou medové „úrody“.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Dřevěnou krabici namořil na tmavě a uložil ji na předem připravené místo na konci zahrádky.

Postupně se amatérskému včelaři podařilo vyrobit si celý stojan, na kterém dnes stojí již několik mini včelínů.

Medu si už starý pán neužívá jen sám, ale rád ho rozdává i blízké rodině.