Tento muž spí spolu se 600 psi: Když nám řekl svůj příběh, museli jsme uznat že je to záslužná věc!

Někteří lidé jsou ochotní udělat cokoliv, aby pomohli druhým lidem. Někteří lidé si ovšem myslí, že pomoc si musí nějak zasloužit, což je největší omyl celého lidstva. Lidé mohou pomáhat druhým jen tak, bezpodmínečně, z dobroty srdce. Pomůžeme-li někomu, uděláme mu tím radost a sobě také. Rozdáváme totiž to nejcennější, co máme, své srdce. Tento muž se ovšem rozhodl pomáhat bezpodmínečně pejskům, protože mu bylo jasné, že bez jeho pomoci by byli ztraceni. Každou noc tak spí pohromadě se 600 psy, aby je uchránil před silnými mrazy.

Bezpodmínečná pomoc

Někteří lidé jsou opravdu schopni udělat cokoli, aby ostatním nějakým způsobem pomohli. Mnoho lidí už zasvětilo svůj život na pomoci ostatním, a tento muž jménem Dejan, který pochází ze Srbska, je rozhodně jedním z nich. Nepomáhá ovšem úplně tak lidem, jako spíše pejskům, kteří by bez jeho záchrany moc dlouho nepřežili.

Anděl v přestrojení

Dejan je takový anděl v přestrojení, neboť se stará o 600 psů, kteří se toulají po ulicích. Tito psi nemají domov a bezcílně toulají po ulicích v domnění, že nějaký brzy najdou. Musejí tak trávit chladné noci venku a někteří z nich bohužel nepřežijí. Dejan se rozhodl, že těmto psům pomůže a zachrání je před krutou smrtí mrazem. Vzal psy z celého města, resp. ty, které objevil, aby se ujistil, že zůstanou naživu i při extrémně nízkých teplotách.

Noc v dřevěném domě

Každý den si tak bere k sobě domů co nejvíce štěňat a psů, které na ulici potká. Každá zimní noc v Srbsku byla jednu dobu velmi chladná a teploty se pohybovaly kolem mínus 20 stupňů. Taková teplota je ničivá pro lidí, nemluvě pro zvířata. Pro muže to samozřejmě není také žádný med, protože má jen dřevěný dům. Jeho odhodlání pomáhat je ovšem silnější. Toulaví psi tak mají možnost přečkat chladné noci u jejich strážného anděla, kde se mohou ukrýt a v klidu spát.