David Hampl
25 listopadu, 2021
, ,

Pokud máte malé dítě, čas od času se nevyhnete tomu, že budete potřebovat pohlídat. Ideální je, pokud se můžete obrátit na někoho z rodiny, koho dobře znáte a můžete mu důvěřovat. Asi nejčastěji to bývají rodiče z jedné nebo z druhé strany, protože ti přeci sami už děti vychovali a vědí přesně, co děti potřebují a jak se k nim chovat.

Chůva nebo tchýně?

Podobně uvažoval i tento muž, který by si sice snadno mohl zaplatit profesionální chůvu, ale rozhodl se, že s manželkou svěří své dítě do péče její matky. A to i přesto, že on sám k ní měl výhrady a ona nevynechala jedinou příležitost, aby ho poučovala o morálce a bůhvíčem dalším. Když jeho žena musela na několik týdnů odjet na kurz šití, rozhodli se, že svého syna Marka svěří do rukou právě tchýni. Muž o tom měl své pochybnosti, ale jeho manželka svou matku bránila a přesvědčovala jej, že pro malého Marka to bude nejlepší řešení.

Kompromitující záznam

Muž byl ale přesvědčený o tom, že tato žena, která na něj byla vždy hodně příkrá a tvrdá, se přeci nemůže chovat hezky k jejich dítěti a rozhodl se opatřit si kompromitující materiál, se kterým by pak mohl konfrontovat svou ženu a jednou pro vždy tuhle bitvu mezi ním a tchýní vyhrát. Nainstaloval proto v domě kamery a těšil se, až si záznam prohlédne.

Překvapení

Čekalo jej však velké překvapení – žena se synovi věnovala s neuvěřitelnou péčí a láskou. Neuplynula ani minuta, kdy by si s ním nehrála a když spal, ani si nepustila televizi, aby jej nevzbudila. Do toho jim ve volných chvílích uklízela. Muž se po zhlédnutí záznamu za sebe zastyděl a svou tchýni uviděl ve zcela novém světle – jako milující babičku, která svého vnoučka nadevše zbožňuje a je ochotna pro něj udělat cokoliv. Pochopil, že jejich osobní rozpory nejsou důležité – protože ona je skutečně hodná žena, která je hodna respektu.

Sdílejte článek