Tento nejúčinnější domácí lék a zabiják virů pomáhá při zánětu dýchacích cest a kašli. Z čeho se skládá?

Jaro už je sice tu, ale kdo by neměl po zimě oslabenou imunitu? Naše tělo se nyní musí vypořádat s přechodem na nové počasí a stále být dostatečně silné, aby se vypořádalo i s jakoukoliv infekcí, která venku může čekat. Všichni známe staré dobré pomocníky jako je citron, zázvor nebo echinacea. Všechny jsou skvělé a určitě by měli patřit do vaší běžné výbavy, ale kromě toho můžete vsadit i na křen. Ten umí doslova zázraky.

Pomocník při infekcích

Křenu se někdy říká i český ženšen. A to zejména proto, že celkově posiluje organismus a je vhodný při rekonvalescenci z různých nemocí. Je dobře známý i pro své antibiotické a antiseptické působení, čímž vám může velmi prospět při zánětech v dýchacích cestách a při zánětu močových cest. To však není vše. Účinky křenu jsou dobře popsány i ohledně toho, že pozitivně ovlivňuje zažívání a látkovou výměnu (metabolismus). Je skvělým zdrojem obranných látek, které vám pomohou uchránit se před jakoukoliv infekcí.

Chcete-li svému tělu pomoc v boji proti virům a bakteriím, připravte si tento skvělý lék. Budete potřebovat:

Čtěte také: Máma proměnila nevyužitý a špinavý pokoj ve stylový koutek krásy pro své dcery, tohle obdivuje každá návštěva

  • 300 g křenu
  • 200 ml vody
  • 100 ml oleje (nejlépe slunečnicový)
  • polévková lžíce octu (9%)
  • polévková lžíce krystalového cukru
  • kávová lžička soli

Postup je snadný

Jak na to? Kupte si skutečně čerstvý křen, ideálně od nějakého farmáře, kde máte jistotu, že je křen chemicky neošetřený a skutečně rostl v půdě bohaté na živiny. Čerstvý křen poté pečlivě a důkladně očistěte a oloupejte. Následně jej nařežte na menší kousky a nastrouhejte jej nebo rozmixujte v mixéru, záleží na vašich možnostech a vybavení. Buďte připravení na to, že křen vylučuje silné silice, které dráždí oči i dýchací cesty. Proto nezapomínejte při přípravě větrat, abyste to zvládli. S křenem smíchejte zbytek ingrediencí a celou směs vložte do uzavíratelných nádob. Ty poté skladujte v temně a chladu ideálně v lednici.

Používejte denně

Dávkujte dle potřeby – jako prevenci jednu lžíci denně, při obtížích můžete dávat jednu lžíci až třikrát denně. Tento léky by vám měl posílit imunitu a lépe vaše tělo připravit na boj proti virům. K této směsi můžete přidávat také jablko, citron a třeba i trochu medu, které vylepší celkovou chuť a dodají další léčebné účinky. Po čtrnácti dnech užívání je dobré křenovou kůru na čas pozastavit. Dlouhodobé užívání by mohlo snižovat účinnosti a mohlo by mít negativní vliv na trávení. Poté, co vynecháte tři týdny, můžete křen zase nasadit.