David Hampl
22 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte připravovat ze sladkých jídel? Nebaví vás péct stále to samé a rádi byste zkusili něco nového? Pokud chcete opravdu potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň skvěle chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept.

Budete potřebovat

Nemusíme vám snad vysvětlovat, že na přípravu palačinek bude potřeba nějaký čas. Nemusíte se však obávat toho, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé dopoledne. Pokud si budete chtít tyto lahodné palačinky připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 25 dkg mouky, 5 dl mléka, 1,5 dkg kvasnic, 2 vejce, 1 balení cukru, olej a špetku soli. Vidíte, že se jedná o klasické ingredience, které máte jistě doma. Pokud ne, seženete je v každém supermarketu.

Děti milují palačinky

Budete-li mít vše připravené, stačí se jen pustit do práce. Za chvíli se budete moci těšit z perfektních palačinek, které všechny potěší. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete děti, které palačinky mimochodem přímo milují, nebudete mít za chvíli, co řešit. Jen si dejte pozor, aby vám nějaké zbyly, než je budete servírovat. Palačinek totiž není nikdy dost.

Náplň dle gusta

Opláchněte kvasnice v 1 decilitru vlažného sladkého mléka a potom rozdělte vejce na dvě části. Poté rozšlehejte bílek s trochou soli a vytvořte tvrdou pěnu. Přidejte kvasnice do žloutků vajec a umíchejte z toho palačinkové těsto s ostatním vlažným mlékem a moukou. Až to uděláte, lehce zamíchejte vaječnou pěnu a nechte ji 15 minut kynout.

Zahřejte olej v pánvi a nalijte do něj trochu těsta. Pečte na obou stranách asi 2 až 2 minuty, dokud nezhnědne. Výplně lze vybrat podle vašich představ (marmeláda, džem, čokoládový krém nebo třeba špenát či nějaká masová náplň). Pokud se vám palačinky povedou a budou chutnat, podělte se o tento recept s přáteli.

Sdílejte článek