David Hampl
28 června, 2019

Krutost, která je páchaná na zvířatech, může mít mnoho různých forem. Zahrnuje zjevné a úmyslné činy násilí vůči zvířatům, ale zahrnuje také zanedbávání zvířat nebo nezajištění dobrých životních podmínek zvířete pod jeho kontrolou. Kromě toho je důležité si uvědomit, že týrání zvířat není omezeno na případy fyzické újmy. K týrání zvířat může také patřit psychické poškození zvířat ve formě úzkosti, trápení nebo teroru. Mučení nebo porážka zvířete. Podívejte se na možné způsoby týrání zvířat.

  • omezování nebo přeprava zvířete způsobem, která není vhodná
  • zabíjení zvířete nelidským způsobem
  • neposkytnutí vhodné nebo odpovídající potravy nebo vody
  • neposkytnutí vhodné léčby onemocnění nebo poranění
  • neposkytnutí vhodných životních podmínek

Mnoho lidí má různé výklady toho, co je považováno za „týrání zvířat“. Identifikace zneužívání nebo zanedbávání může být těžší, než se zdá. Je důležité, abyste se podívali na celou situaci, abyste zjistili, zda je zvíře zneužíváno nebo zanedbáváno, a abyste zjistili, zda je zneužívání úmyslné nebo škodlivé. Mnohokrát to, co vypadá jako zanedbávání přes sousedův plot, může být chybně interpretováno, nebo nemusí spadat do právní definice zneužívání zvířat.

Co je vlastně týrání zvířat?

Mohou nastat situace, kdy se cítíte, že zvíře je opomíjeno, protože se s nimi nezachází tak, jak byste se k němu chovali. Například, pokud je pes stále na dvoře. Pokud majitel zvířete poskytuje dostatečné jídlo, vodu a přístřeší, nemusí ve skutečnosti porušovat žádné zákony. Můžete pomoci zabránit týrání zvířat tím, že se budete starat o zvířata, která máte, a povzbuzovat ostatní, aby dělali totéž. Pokud se chcete aktivněji podílet na pomoci zvířatům ve vašem městě, můžete se obrátit na místní útulky pro psy, které jistě budou nadšení tím, že se někdo nezištně chce starat o opuštěná zvířata.

Příběh se šťastným koncem

Do jednoho z útulků se dostal Aljašský malamut, který tak ale rozhodně nevypadal. Byl pohublý, srst měl naprostou zničenou. Pes byl velmi apatický a rozhodně nevypadal jako šťastné zvíře. Pravděpodobně mu někdo ublížil. Nicméně vše dopadlo velmi dobře a pes je zpět u své majitelky. Sice má nějaké zdravotní problémy, ale už alespoň dělá čest svému plemenu.

Několik rad, jak pečovat o psa

Pes potřebuje, aby byly naplňovány jeho základní životní potřeby. Podívejte se na pár rad, které byste měli dodržovat, aby váš domácí mazlíček nijak nestrádal. Poskytujte vašemu psovi chráněné a čisté životní prostředí. Úkryt před nebezpečím, stejně jako dobrá hygiena, jsou základem kvalitního života. Vždy mu dejte k dispozici čerstvou vodu. Udržení optimální hydratace je důležité pro zdraví a energii. Dále pak:

  • Kvalitní strava
  • Péče u veterináře
  • Zdravý pohyb
  • Komunikace se psem

Váš veterinář vám poskytne informace o očkovacích schématech, odčervení a kontrole cizích parazitů. Při cestování uchovávejte kopii záznamů o očkování svého domácího mazlíčka. Kontaktujte svého veterináře, pokud se domníváte, že váš mazlíček může být nemocný, zraněný, nebo pokud se vám jednoduše něco nezdá. Ujistěte se, že váš pes dostane pravidelnou dávku pohybu, který je potřebný k tomu, aby byl fit. Psi jsou společenští tvorové a potřebují komunikovat se svým majitelem. Čas, strávený se psem, vám pomůže seznámit se s ním a porozumět konkrétním potřebám, které může mít, a také zvýšit vaši schopnost rozpoznat časné známky nemoci, která by se mohla rozvíjet. Kromě toho čas strávený při rozvoji vztahu pomůže zabránit mnoha nežádoucím vzorcům chování. Mnoho plemen je náchylných k onemocnění dásní, což může mít vážné důsledky. Infekce vyplývající z tohoto stavu vede k předčasnému úbytku zubů a může běžně způsobit infekce ve velkých orgánech, včetně srdečních chlopní.

Sdílejte článek