David Hampl
25 června, 2019

Stejně jako lidé, i zvířata mají právo zažít poslední chvíle důstojně a v kruhu svých nejbližších, v tomto případě páníčků. Jeden pejsek ovšem takové štěstí neměl, neboť své poslední chvíle trávil v útulku. Štěstí a dobrota mu nakonec přály, neboť se našla jedna dobrá duše, která poslední okamžiky pejskova života vzala do svých rukou, a zpříjemnila něčím úžasným. Čin je o to dojemnější a zajímavější z toho důvodu, že to vůbec nemusela dělat. Pracovní povinnosti jí to neukládaly. I přes to pro zvířátko udělala něco velmi krásného.

Zvířata na ulici

Člověka až zamrazí, uvědomí-li si, kolik zvířat, resp. pejsků se pohybuje bezprizorně po ulicích. Většinou se jedná o opuštěné, týrané nebo zběhlé psy, kteří jsou nemocní a bohužel si nedokáží požádat o pomoc. Následně většinou umírají, opuštění, hladoví a smutní. Není nikdo, kdo by se o ně postaral a podal jim pomocnou ruku. Existují ovšem lidé, dokazují pravý opak, a nebojí se jít za hranici svých možností, aby pomohli.

Příchod Watsona do útulku

V tomto příběhu je hlavním hrdinou pitbul jménem Watson a pracovnice psího útulku. Watson patřil k již zmíněným volně se pohybujícím psům, kteří se potloukají po ulici. Když ho ale hlídka objevila a převezla do psího útulku, byl už nemocný a neskutečně vyčerpaný. Pravděpodobně se jednalo o jeho poslední chvíle. Stejně jako v jiných útulcích, je postup s novými pejsky podobný. V tomto případě tomu nebylo jinak. Pracovníci útulku dopřáli Watsonovi:

  • trochu jídla
  • vodu
  • a pořádné pohodlí

Pejskovi to samozřejmě pomohlo, nicméně lidský kontakt a něha mu stále chyběl. Toho si byla vědoma jedna z pracovnic útulku, a rozhodla se, že pejskovi jeho poslední chvíle života zpříjemní. Udělala to i přes to, že vůbec nemusela, neboť to nebylo v popisu její práce.

Co Janine udělala?

Se zvířaty tráví Janine, naše pracovnice útulku, každý den. Moc dobře ví, že kromě jídla a pohodlí, potřebují zvířata také lásku a péči. V útulcích to bohužel mnohdy není kvůli vysoké kapacitě možné s každým pejskem. Na to ovšem Janine nehleděla, neboť jakmile uviděla Watsona, cítila že to musí udělat.

A co tedy v jeho posledních chvílích naše hrdinka udělala? Pejska jednoduše objala a dopřála mu tím to, co mu zřejmě už dlouhou dobu chybělo, pocit lásky. Zajistila mu tak, že se v závěru svého života mohl cítit milovaný. Svým ohromným empatickým gestem ukázala, že i zvířata jsou tvorové, kteří lásku a péči potřebují.

Watsonův konec

Ptáte se, jak to dopadlo s Watsonem? Mimo to, že celé jeho tělo bylo pokryto boláky, měl také neoperovatelný nádor. Nic mu už tedy nedokázalo pomoci, ale i přes pekelné bolesti, které musel prožívat, zemřel Watson šťastný a milovaný. Janine u něj proseděla celou poslední noc a byla u něj i ráno, když zemřel. I přes to, že jí to zlomilo srdce, ničeho nelitovala. Stala se tak zvířecí hrdinkou, která je inspirací pro všechny.

Sdílejte článek