David Hampl
29 června, 2019

Tentokrát se jedná o psa, který sloužil mnoho let u policie v Texasu. Jde o psa, který byl vycvičen proto, aby vyhledával drogy. Pomáhal tak několik let k tomu, aby tohoto svinstva bylo v ulici méně. Jeho jméno je Argo a jedná se o jednoho z nejstatečnějších psů. Podívejte se na celý příběh.

Hrdina jménem Argo

Argo dlouhá léta sloužil a pomáhal svému lidskému kolegovi. Jeho práce však byla bohužel vykoupena tím, že Argo dostal rakovinu kostí. Toto onemocnění je velmi náročné a především velmi bolestivé a to jak u psů, tak i lidí. Jeho pán se tak rozhodl, že už nechce, aby Argo trpěl, a bude lepší, když bude odpočívat v pokoji. Pán však nechtěl, aby z tohoto světa odešel jen tak, a tak mu připravil rozloučení.

Rozloučení všichni oplakali

Argo se chystal na poslední injekci, která mu uleví od bolesti. Jeho pán však připravil malé překvapení. Argo byl již velmi slabý a vysílený, ale když uslyšel svého pána ve vysílačce, jak k němu promlouvá, ještě zvládl zvednout hlavu. Pán se s ním tímto způsobem rozloučil a Argo už teď netrpí žádnými bolestmi. Dalo by se říci, že jde o jistý druh eutanazie, byť si pes sám nemůže zvolit, na kterém světě chce být. Hodně rozruchu dělá v naší zemi téma eutanazie u lidí. Jde o problém zejména etický a v podstatě nikdo, zda ji povolit či nikoliv, se nechce tohoto rozhodnutí zhostit. Několik faktů o eutanazii.

  • V některých zemích je povolena
  • Vysvobození pro vážně nemocné lidi, kteří čekají na smrt

Tuto možnost by pravděpodobně uvítali pacienti, právě již se zmíněnou rakovinou kostí, která hodně bolí a navíc často to není jediný nádor, který lidé v těle mají. Argo se sice nemohl rozhodnout sám, nicméně v psím nebi je mu určitě lépe. Souhlasíte s eutanazií u lidí, nebo si myslíte, že na to nikdo nemá právo? Tato otázka pravděpodobně nebude v nejbližší době vyřešena, nicméně je potřeba o ni mluvit.

Sdílejte článek