David Hampl
28 června, 2019

Láska ke zvířatům, dokáže být tak veliká, že nad některými činy jen kroutíte hlavou. A mezi psy zase existují takoví, že nad jejich chováním také zůstává rozum stá. Nicméně pokud se obojí spojí dohromady, může vzniknout celoživotní přátelství. Podívejte se na příběh, který se stal v Americe.

Někteří se pro zvířata rozkrájí

Představte si celou rodinu, která je velmi akční a její důležitou součástí života, jsou opuštěná zvířata. Když se takto spojí celá rodina, je to opravdu skvělé. Rodina, o které ej řeč, našla na silnici krásného velkého psa. Nechtěl se ani za nic hnout z místa a tak si mysleli, že je zraněný. Nicméně po bližším prozkoumání zjistili, že mu nic není, ale nerozuměli tomu, proč se nechce zvednout z rušné silnice. Později vše vyšlo najevo. Pes tam zůstal proto, že v příkopu našli jeho kamaráda, bohužel však mrtvého.

Pes je nejlepším přítelem člověka, ale také psa

Není jasné, jestli spolu psi vyrůstali, anebo se vůbec neznali. V druhém případě by šlo o soucit, druhého psa, který ho neznal. Jiný důvod, proč e pes nechtěl zvednout, nikdo nenašel. Rodina ho sama nezvládala zvednout a odvést, a tak odjeli. Po chvíli se však vrátili s posilami, tentokrát se zvednutí psa z vozovky povedlo a pes byl odvezen. Rodina se rozhodla, že si psa nechají a tak mají doma skvělého přítele, o kterém ví, že je nikdy nenechá ve štychu.

Pes je nejlepším přítelem

Psa najdeme v mnoha domácnostech. Někdo si potrpí na velká plemena, někdo zase raději na malá, která může vzít do postele. Pes však není jen na mazlení. Je to především:

  • Věrný společník
  • Pracant
  • Zvíře s vytrvalostí
  • Důvěrník

To, že se lidé se psi mazlí, nebo je mají na práci, není nic neobvyklého. Věděli jste ale, že pes vás vždycky vyslechne a naopak vám nikdy nebude radit, co máte dělat, nebo vás nikdy nebude kritizovat. Je to zvíře, kterému můžete říci naprosto všechno a máte jistotu, že to nikde neřekne, což se u lidí tvrdit nedá. Mnoho lidí, a především seniorů, má tak psa na to, aby tito lidé nebyli sami a měli si s kým popovídat. Pro staré lidi je pes opravdu velmi důležitým společníkem a bezmezně je milují. Mnohokrát jsme se mohli setkat s příběhy, kdy v situaci, kdy zemřel pes, tak zanedlouho zemřel i jeho pán, který nikoho jiného neměl. Stejně to ale je i naopak.

Pomáhejte i vy

Pomáhat, jako zmíněná rodina, můžete i vy. Stačí se poohlédnout po místě, kde je nejbližší útulek a jít se podívat, jaké krasavce tam mají. Mnohdy však stačí nebýt lhostejní a dívat se okolo sebe. I v parku totiž můžete najít svého nejlepšího přítele, který vám vždy pomůže. Pokud si nemůžete psa dovolit, ať už z jakéhokoliv důvodu, tak si vyberte variantu docházení do útulku. Můžete tam vypomáhat a chodit se psy třeba na procházky, jistě i tam objevíte spoustu nových přátel ,na které se můžete spolehnout.

Sdílejte článek