David Hampl
25 dubna, 2019

Toulavých psů je především ve velkých městech více než dost. Dělit je můžeme do různých kategorií. jednou z takových jsou i těhotné fenky. Tak začíná i příběh tohoto pejska, který bloumal ulicemi a hledal útočiště. Jednalo se o fenku, která chtěla porodit, ale ulice jí bohužel nenabízela takové místo, kde by byl zaručený jak klid, tak i bezpečí pro novorozená štěňata.

Lidského kontaktu se bála

Pejsek sice byl opuštěný, ale už před časem si ho všimli hodní lidé, kteří mu nechávali u svého domu vodu a jídlo. Tím se k nim naučil chodit. Po čase se pokoušeli s fenkou sbližovat, ale to se bohužel nedařilo. Při jakémkoliv pokusu o lidský kontakt utekla. Věděli, že je těhotná a tak se pokusili vytvořit i improvizované útočiště, kde by mohla bydlet. Ani to nepřijala a když se najedla a napila, zmizela neznámo kam.

Jednoho dne bylo jasné, že se porod blíží

Fenka byla viděna na ulici, jak se snaží najít klidné místo pro porod. Nešla si pro jídlo a pití, jak bylo obvyklé. To samozřejmě její pomocníky znepokojilo a rozhodli se zavolat pomoc. A to z organizace Hope For Paws, která se zabývá pomocí opuštěným pejskům. Ti po zjištění, že fenka bude mít štěňátka, vyrazili na místo. Rozběhla se velká záchranná akce.

Chytit pejska bylo velmi složité

Klasický odchyt nebyl možný a tak se lidí z organizace rozhodli směřovat jeho kroky na dvorek. Fenka ale byla nervózní, na dvorku se cítila stísněně a tak ho po chvíli opustila. Bylo třeba najít nové řešení. To přišlo téměř samo, jelikož se fenka sama dostala do většího prostoru příjezdové cesty u domu. Ta byla následně lidmi z organizace uzavřena a bylo možné pejska bezpečně odchytit.

Odchyt byl náročný, ale podařilo se

Když bylo jasné, že se pejsek nemá kam ztratit, pustili se lidé z organizace Hope For Paws do záchranné akce spojenou s nutným odchytem pejska. Museli dávat pozor na jeho těhotenství. I odchyt se následně podařil a tak mohlo dojít k odchytu, naložení do vozu a k rychlé cestě k veterináři. Ten už se postaral o to, aby byl porod bezproblémový a pro fenku i štěňátka také bezpečný. Ta přišla bez problémů na svět.

Jak se má fenka nyní?

Dříve se lidí bála, ale když zjistila, že jí pomohli, změnila se. Je hravá a je kamarádská. Největším přítelem je její současná majitelka, která se těší z její lásky. A nejenom její, jelikož zapomínat nesmíme hned na 4 štěňata, která porodila. A všichni už mají svá jména. Jejich maminka se jmenuje Sally a její potomci jsou Mustang, Wilson, Nova a Chevy. Všichni věří, je jejich následný život už bude bez problémů.

Sdílejte článek