Tento pes se ztratil své rodině a hledal cesty, jak se k nim dostat zpět. Co udělal? V podstatě to stejné, co by udělal každý člověk. Podívejte se na tohoto výjimečně inteligentního pejska

Je mnoho případů, kdy se pes ztratí svým majitelům. V takovém případě jsou to právě majitelé, kteří spouští pátrání a snaží se ho najít v okolí. Tento případ se těm ostatním přece jenom trochu vymyká, jelikož zde se projevila nadprůměrná inteligence ztraceného psa. Případ se odehrál v Lee County na Floridě a ještě teď budí údiv mnoha lidí, když zjistí, co tento pejsek dokázal.

Ztratil se svým majitelům

Nejde o nic výjimečného. Pes se zkrátka zaběhne a najít ho nemusí být složité. Stačí, když pes i páníček zvolí jiný směr pohybu a je velmi komplikované, aby se znovu nalezli. Naštěstí je u tohoto případu šťastný konec, jelikož pes ke svému pánovi opět dorazil. Ne však proto, že by majitelé rozjeli klasickou pátrací akci. Tu vlastně rozjel sám pes. A to velmi specifickým způsobem.

Pes se zachoval stejně, jako člověk

Co uděláte, pokud se ztratíte? Půjdete zavolat na tísňovou linku, nebo oslovíte policistu. A přesně tuhle věc udělal i tento pes. Když zjistil, že jeho páníček je pryč, bloumal ulicí až narazil na policejní auto. Jeho posádka zrovna prověřovala nahlášenou událost a tak poslušně čekal u auta, až policisté přijdou. Policista Soto a seržant Rose popisují, jak přišli k vozu a viděli, že u dveří stojí pes, který vypadal, že je zatoulaný.

Čtěte také: Cristiano Ronaldo a jeho přítelkyně Georgina přivítali na svět holčičku se sladkým jménem, máme fotky!

Byl přátelský a měl obojek

Nejprve se policisté pochopitelně lekli. Když ale viděli, že se jedná o pejska, který je přátelský, tak byla veškerá obava pryč. Viděli také, že má obojek a tak je jasné, že se nejedná o toulavého psa, ale o takového, který se jenom zaběhl svému majiteli a hledá pomoc. Jak se oba shodli, udivilo je, jak správně a chytře zareagoval, když hledal pomoc právě u nich, jako u mužů zákona.

Nejprve péče, potom odvoz domů

Než psa naložili, poskytli mu prvotní nutnou péči, která spočívala v tom, že pejsek dostal napít vody a také trochu jídla. Bylo vidět, že hlad a žízeň má, jelikož vše snědl a také vypil. Policisté si také přečetli na obojku, že se jmenuje Hank a tak mu dávali povel, aby skočil do vozu. To na první pokus udělal, uvelebil se na zadním sedadle a již věděl, že je zachráněný.

Jelikož byla na obojku adresa, věděli policisté i to, kde bydlí jeho majitelé. A tak pejska zavezli přímo k nim. Jaké bylo jejich překvapení, když se s ním konečně setkali. O to více však byli překvapeni z toho, když jim policisté řekli, že ho nenašli potulovat se na ulici. Že si je pes našel sám, a bylo na něm vidět, že je žádá o pomoc, jelikož se ztratil. Rodina v tu chvíli věděla, že mají opravdu velmi inteligentního psa.

Máte také takového pejska?

Úžasná chytrost tohoto psa skutečně budí velký zájem. je třeba říci, že podobné příběhy nejsou výjimečné. Zvíře často vytuší, co je správné, stejně jako může mít již ze svých zkušeností takzvaně odkoukáno to, kdo je ten dobrý a kdo naopak ten špatný.